Zakład Iglotex zostanie odbudowany po pożarze. Pracę znajdzie w nim prawie 700 osób

Iglotex w Skórczu odbuduje zakład, który spłonął w wyniku pożaru w maju 2019 r. Odbudowę wesprze Pomorska Specjalna Strefa Ekonominczna. Pracę ruszą już na początku przyszłego roku.
Zobacz wideo

Do pożaru hali produkcyjnej oraz magazynu firmy Iglotex doszło 27 maja 2019 r. Jak podaje dziennikbaltycki.pl, podjęto decyzję o odbudowie zakładu w Skórczu. Początek prac zaplanowano na pierwszy kwartał przyszłego roku. 

Iglotex odbuduje zakład po majowym pożarze. Prawie 700 miejsc pracy

Informacja o odbudowie zakładu to wspaniała informacja dla mieszkańców regionu, gdyż zatrudnienie ma w nim znaleźć 680 osób. Odbudowany Iglotex będzie najnowocześniejszym zakładem przetwórstwa spożywczego w tej części Europy. Wprowadzone do niego zostaną innowacyjne metody oparte na digitalizacji oraz robotyzacji, dzięki czemu produkcja ma być bardziej efektywna. Podobnie jak wcześniej firma ma produkować artykuły spożywcze m.in. mrożone pierogi, pizze i zapiekanki.

Iglotex odbuduje zakłady. Kiedy nowa hala oraz magazyn?

Budowa zakładu ruszy już na początku przyszłego roku. Cały projekt wesprze Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, przyznając ulgi podatkowe. Nowe obiekty mogą zostać oddane do użytku już w czerwcu 2020 r. 

- Zgodnie z przyjętym harmonogramem rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane w pierwszej połowie stycznia 2020 roku. Umaszynowienie i kolejne etapy rozruchu nowego zakładu produkcyjnego są planowane w miesiącach czerwiec-wrzesień 2020 roku. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i zapewnienie regularnego działania nowego zakładu produkcyjnego jest spodziewane w trzecim kwartale 2020 roku. Z kolei oddział dystrybucyjny rozpocznie pracę już w czerwcu przyszłego roku - zapowiedział Maciej Włodarczyk, prezes zarządu spółki.

Łączna powierzchnia obiektu znajdującego się Skórczu wynosić będzie ponad 24 tys. mkw, a w jego skład wchodzić będzie zakład produkcyjny, magazyn, oddział dystrybucyjny, a także biura. 

Więcej o: