Komentarze (162)
Emerytury w "Studio Biznes"."Katastrofa już się rozpoczęła. Emerytury spadną o 20 proc. w 10 lat"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • malgojb

  Oceniono 8 razy 8

  Czyli ZUSowiec będzie miał za 19,5% pensji pobieranej na koniec jakieś 25% pensyjki emerytury za to różne bandy uprzywilejowane za nie wpłacanie nic 80%? Po prostu tylko oszukiwać to przynajmniej nie będzie się czuć okradanym.

 • johnny.tomala

  Oceniono 10 razy 8

  A gdzie była pani Gertruda Uścińska, jak jej partyjny szef, Jarosław Kaczyński, forsował za czasów rządów PO histerię przeciw podniesieniu wieku emerytalnego? Gdzie była, gdy jej ukochany PiS ten wiek obniżał? Dlaczego nie protestuje przeciw wypłatom emerytur dla kleru, choć ten nie płaci składek? Dlaczego nie protestuje przeciw KRUS? Bo to narusza interesy PIS?
  Skoro tak, niech pani Gertruda spada na bambus. Bo jest kompletnie niewiarygodna ze swoją 'troską'.

 • mcguirre

  Oceniono 12 razy 8

  Przecież PiSowi na tym nie zależy żeby były emerytury. Muszą się nażreć do syta a Polska gó...no ich obchodzi. Cały ten nadęty patriotyzm to bełkot, bzdura i przykrywka machlojek finansowych. ZUS leży, spółki skarbu państwa zaliczają niespotykane do tej pory straty po 30-40%, armia praktycznie nie istnieje ale banasiowa republika kolesi ma się świetnie i stawia sobie łuk triumfalny.

 • jurand48

  Oceniono 7 razy 7

  Odkładanie na przyszła emeryturę pieniędzy to czyste oszustwo . Emerytury za 20-30 lat zależeć będą nie od zapisów bankowych a od zdolności produkcyjnych ówczesnej gospodarki tyle i tylko tyle. Przecież dzisiejsi pracownicy nie odkładają na emerytury wytworzonego dziś chleba, mięsa czy elektryczności ...odkładają zapisy na kontach …..pod które przyszłe pokolenia będą musiały wytworzyć użyteczne dobra !!!!!

 • race444

  Oceniono 12 razy 6

  PiS rozpoczyna relizacje programu: " Polska wruinie " Za 4 lata uslyszycie z ust Matouszka: " Piniendzy nima i nie bedzie "

 • osobaniepozadana

  Oceniono 12 razy 6

  przy obecnym poziomie płac żaden system emerytalny nie wystarczy, bo ludziom nie starcza pieniędzy na życie teraz więc nie myślą nawet o odkładaniu na życie potem... niby z czego?!

 • lob2

  Oceniono 5 razy 5

  Kłamstwo!!!!!!! Pan Morawiecki i Kaczyński nie pozwoli na to,mają furę pieniędzy i złota i nasze emerytury będą niedługo takie jak na zachodzie.Wierzymy w to prawda EMERYCI !!!!!!!Niech żyje premier i prezes PIS-u. jeszcze postawimy "ŁUK TRIUMFALNY" Nie ma to jak dzisiejsze rządy,mamy wszystko,jesteśmy zamożniejsi /ale na papierze i w ustach Morawieckiego i Kaczyńskiego./ A nie dawno Polska była w ruinie i zrobiła takie postępy.Cieszymy si? prawda Polacy?

 • zenekciec

  Oceniono 5 razy 5

  I tak sie wali wyborcow bez mydla .

 • wikal

  Oceniono 5 razy 5

  I tak głąby pójdą głosować na PiS, bo im da 8 stówek z funduszu dla niepełnosprawnych.

 • ks-t

  Oceniono 5 razy 5

  20 proc w 10 lat. optymiści. W 2016- 2019 płace wzrosły o20 proc a emerytury o 10. Tylko w ub roku (2019, waloryzacja za 2018) płace urosły o 7,2 a waloryzacja, skokiem na taśmę Morawieckiego, by starczyło na 13tkę, została zmniejszona do 2,8. 4,4 proc tylko w jednym roku. W 2020 waloryzacja za 2019 będzie niższa od wzrostu płąc o 6 procent. TYlko w dwa lata daje to 10 a w 4 o 20 procent.

 • elbertson

  Oceniono 5 razy 5

  Mamy bardzo niską aktywność zawodową społeczeństwa !!!!!
  Pracuje tylko ok 56% Polaków w wieku zawodowo czynnym !!!!!!
  W Szwecji - 80,3%
  To tu właśnie tkwi potencjał rozwoju kraju - aktywizować niepracujących, obniżyć koszt pracy a nie obciążać pracujących kolejnymi daninami.
  Wg PiS pracodawcy muszą się bardziej sprawiedliwie dzielić owocami pracy ale i pracodawcy i pracownicy muszą łożyć na niepracujące 44% społeczeństwa w wieku produkcyjnym.
  Istnieje sprawiedliwość i sprawiedliwość społeczna - PiS preferuje tą drugą.

 • farcry3

  Oceniono 9 razy 5

  Przyssanych do budżetowego koryta coraz więcej a coraz mniej doń dosypujących. Ilość ubermenschen uprzywilejowanych jest w Polsce dramatycznie za duża ( mundurówka, krusy , górnicy etc. etc. )

 • js08836

  Oceniono 9 razy 5

  Waloryzacja powinna być zgodna z inflacją dotyczącą tylko koszyka emeryta nie np. że staniały telewizory OLED i wieże Yamaha. Jak dotychczas rok do roku mamy fikcyjną inflację bo prawdziwa od lat, jest zatajana. ( NBP ogłasza 2.9% a wiadomo, że ludzie nie są aż tak naiwni a jest minimum 8 -10 % ). Powinno też uwzględnić 100 % podwyżek płac w sektorze przedsiębiorstw nie złodziejskie 20 %. Emerytura już teraz, jest dzięki temu niższa o co najmniej 50 - 60 % licząc od 1989 r. ( Kredyt w banku 20 %, lokata 2 % ) . Gdzie idzie 18 % ? To są miliardy którymi państwo obraca. Mający lokaty cały czas tracą. Państwo Prawa i Sprawiedliwości ? Nie Państwo Dojnej Zmiany .

 • waldek608

  Oceniono 7 razy 5

  Jeżeli w jakimś systemie emerytalnym pieniądze nie będą gwarantowane a przynajmniej te które wpłaciliśmy, to po co nam taki program

 • gerardpolak2

  Oceniono 4 razy 4

  gratuluję głosującym na pis.... bedziecie mieli głodowe emerytury..... sami wybraliście.....

 • matitalolo

  Oceniono 6 razy 4

  Kaczorowi powinni ustalić emeryturę w najniższej wysokości. Ma większość przy korycie władzy , to taką emeryturę dostanie jaką ma miażdżąca większość emerytów ( emeritus
  z łac. zasłużony ), czyli najniższą. Niech żyje aż do samej śmierci, za takie oszałamiające pieniądze.

 • mro1975

  Oceniono 3 razy 3

  Fajnie że idzie koniec pisu. To już wszyscy mówia - pisie też. Jest ruina, ale jakoś się pozbieramy.

 • gienek_blues

  Oceniono 3 razy 3

  Zmniejszenie wieku emerytalnego, taniec u rydzyka, wszystko na marne?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 3

  Jeszcze nie wymyślono na świecie niczego lepszego, niż 150 letni system emerytalny oparty na solidaryzmie społecznym.
  Inne pomysły zawiodły.
  Przecież w zamkniętym układzie niczego nie przybywa, a jeżeli już to w jednym miejscu się gromadzi, a w innych ubywa, więc te wszystkie fundusze są do dudę potłuc.
  Giełda też pieniędzy nie wytwarza, a tylko je dzieli.

 • year68

  Oceniono 9 razy 3

  Nic prostszego, zlikwidować 500+ dla bogatych i te pieniądze przekazać do ZUS oraz skończyć z rozdawnictwem typu 13 emerytura i uprzywlejowani.

 • pis-na-wode_fotomontaz

  Oceniono 2 razy 2

  A wszystko było takie proste - "Wystarczyło tylko nie kraść" ! (jak mawiał pewien "notariusz" pewnego "Fuhrera w trybie żadnym") ! ;-). Niestety, rządzący przestępczy reżim nie tylko kradnie na potęgę, ale jeszcze niszczy dotychczasowy dorobek i niszczy szanse na przyszłość !. "POLSKA W RUINIE" to jedyna obietnica wyborcza, która zostanie w pełni zrealizowana !.

 • tia666

  Oceniono 8 razy 2

  I wszyscy skandujemy: Jaroslaw, Jaroslaw!
  ,

 • farcry3

  Oceniono 8 razy 2

  Jeśli aparat ucisku zarabia więcej od nauczycieli to mamy dyktaturę. Chyba Lenin to powiedział.

 • mikroolbrzym

  Oceniono 6 razy 2

  ale sutener zadowolony i siłą rozpędu jeszcze wybierze dudę...

 • marc.pl

  Oceniono 8 razy 2

  Polacy mają najniższe emerytury w Europie a będą mieć jeszcze niższe. To Polacy sami zdecydowali kartką wyborczą w 2015 r. że chcą obniżenia wieku emerytalnego, głodowych emerytur oraz pracować aż do grobowej deski. Obniżenie wieku emerytalnego w kraju o ujemnym przyroście demograficznym to krok samobójczy dla systemu emerytalnego.

 • matts06

  Oceniono 4 razy 2

  Dlatego cały system jest do radykalnej zmiany. Czas skończyć z wmawianiem ludziom, że odkładają na swoją emeryturę. Nie, płacimy na emerytury aktualnych emerytów. Czas przejść na emeryturę solidarnościową. Trzeba znieść składki jako ZUS, emerytura powinna być po prostu świadczeniem, wypłacanym z budżetu państwa, a pobierana nie poprzez składkę, tylko wliczona w podatek (który oczywiście z tego powodu będzie wyższy, ale nie będzie składki). Ustalenie emerytury minimalnej na jakimś poziomie, ustalenie emerytury maksymalnej. Do minimalnej emerytury będzie się dokładać kasę zależnie od ilości przepracowanych lat. Nie wiedzę innego rozwiązanie, prywatyzacja to byłaby katastrofa.

 • 52ja11

  Oceniono 8 razy 2

  Ktoś pozwolił pracować na cywilne umowy i na czarno.
  Wystawić im pomniki!!!

 • jachay

  Oceniono 4 razy 2

  Mój dom rodzinny na zadupiu. 15 mieszkań na pięciu piętrach. Parter, trzy osoby na stałe za granicą, pierwsze piętro dwie, drugie piętro jedna, trzecie piętro jedna, czwarte piętro dwie. Obok podobnie. Całe osiedle podobnie. Nie uwzględniłem najnowszej emigracji, nie mam już kontaktu z mieszkańcami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX