Petru kończy z polityką, na dobre wraca do biznesu. I znów zalicza drobną wpadkę

Ryszard Petru wraca do biznesu. Założyciel i długoletni lider Nowoczesnej w oficjalnym komunikacie poinformował czym będzie się zajmował. Nie obyło się bez drobnej wpadki.

Ryszard Petru, założyciel Nowoczesnej, nie startował w wyborach do Sejmu. Deklarował, że z polityką żegna się na dobre. Wiemy już co zamierza robić jeden z niedawnych liderów opozycji. "Zgodnie z deklaracją złożoną w lipcu tego roku powróciłem do biznesu" - napisał na Twitterze biznesmen podając adres swojej nowej strony internetowej. O sprawie jako pierwszy pisał Onet.

Zobacz także: Ryszard Petru zupełnie bez ogródek mówi, co dzieje się z Nowoczesną po tym, jak przestał kierować partią

Zobacz wideo

Petru zapewnia, że będzie pomagał w uzyskaniu finansowania na rozwój, zajmie się doradztwem finansowym, położy też nacisk na problem sukcesji - przejmowania polskich firm przez pokolenie spadkobierców założycieli.

Ryszard Petru wraca do biznesu. I zalicza drobną wpadkę

Nowy pomysł na biznes Ryszarda Petru spotkał się z dużym zainteresowaniem - świadczą o tym... drobne problemy ze stroną internetową. Otwarcie poszczególnych zakładek wiązało się z częstym wyświetleniem błędu o "przekroczeniu limitu zasobów".

Trudno ocenić przyczyny takiego komunikatu, wygląda jednak na problem ze zbyt dużą ilością wywołań adresu.

Petru od biznesu przez politykę

Ryszard Petru przed założeniem Nowoczesnej zajmował się ekonomią, pracował m.in. na zlecenie Banku Światowego. Związki z polityką miał jednak od lat - był doradcą premiera Leszka Balcerowicza, który w latach 1997-2000 pełnił funkcję wicepremiera i ministra finansów. Był też asystentem Władysława Frasyniuka, ówczesnego posła Unii Demokratycznej.

Czytaj też: Petru o swojej pracy w Banku Światowym: Nikt mnie nie polecał, przeszedłem rekrutację

Po utracie kontroli nad Nowoczesną założył kolejną partię. Teraz! przetrwała jednak kilka miesięcy.

Więcej o: