Nowy rozkład jazdy PKP. Z Lublina do Szczecina przez... Katowice. W trasie przez prawie 13 godzin

Nowy rozkład jazdy przygotowany przez PKP PLK obowiązywać będzie od połowy grudnia do połowy marca. Zaskoczeniem w nim mogą być niektóre trasy pociągów z Lublina.
Zobacz wideo

Jak podaje "Dziennik Wschodni", nowy rozkład jazdy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe przewiduje przywrócenie ruchu pociągów na trasie między Lublinem a Puławami. Niedawno przebudowana trasa przejmie większość pociągów kursujących ze stolicy województwa lubelskiego do Warszawy.

Podróż między obydwoma miastami zajmie jednak od 2 godzin i 40 minut do maksymalnie aż 3 godzin i 10 minut. Nie będzie więc dużej oszczędności czasu w porównaniu do dotychczasowej trasy objazdowej przez Lubartów i Parczew.

PKP wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy. 13 godzin z Lublina do Szczecina

Największą niespodzianką jest jednak trasa jedynego bezpośredniego pociągu z Lublina do Szczecina. Zgodnie z nowym rozkładem będzie on jechał przez Radom, Kielce, Katowice, Zabrze, Wrocław i Zieloną Górę. Taka podróż niemal dookoła Polski będzie trwać aż 12 godzin i 48 minut.

Zaskoczenie sprawiły też nowe trasy pociągów z Lublina do Krakowa, Katowic i Wrocławia. Część składów przejedzie po dotychczasowej trasie przez Radom i Kielce. Część pociągów będzie musiała jednak "odbić" na Kraśnik, Stalową Wolę i Rzeszów. 

Pociąg z Lublina do Szczecina w rozkładzie jazdy PKP/Fot. rozklad-pkp.plPociąg z Lublina do Szczecina w rozkładzie jazdy PKP/Fot. rozklad-pkp.pl Pociąg z Lublina do Szczecina w rozkładzie jazdy PKP/Fot. rozklad-pkp.pl

Więcej o: