300 plus. Ostatnie dni na złożenie wniosków o wyprawkę szkolną. Kiedy mija ostateczny termin?

300 plus to świadczenie finansowe w ramach programu "Dobry Start" dla rodziców, których dzieci we wrześniu rozpoczęły rok szkolny. Termin składania wniosków ws. otrzymania wyprawki szkolnej minie 30 listopada 2019 r.

300 plus to rządowa projekt, który ma pomóc rodzicom w przygotowaniu szkolnej wyprawki. Otrzymają oni jednorazową wpłatę w wysokości 300 zł. Udział w istniejącym od 2018 programie "Dobry Start" może wziąć aż 4,6 mln dzieci. Z danych ministerstwa wynika, że cieszy się on ogromną popularnością. Tylko do końca września do resortu wpłynęło 3 mln wniosków. Ostateczny termin składania wniosków zbliża się nieubłaganie. Trzeba to zrobić do 30 listopada br., o czym przypomina sam resort rodziny na Twitterze. 

300 plus. Komu przysługuje świadczenie? Jak złożyć wniosek?

Dodatkowa wyprawka szkolna przysługuje na każdego ucznia do 20. roku życia bądź 24. roku życia ( tylko w przypadku niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym lub znacznym). Po ostatniej nowelizacji, 300 zł dodatek otrzymają również uczniowie szkół dla dorosły i policealnych. Co ciekawe, świadczenie nie przysługuje studentom oraz dzieciom chodzącym do przedszkoli i "zerówek". 

300 plus. Jak złożyć wnioski?

Wniosek można złożyć drogą tradycyjną, składając go w odpowiednim urzędzie bądź na poczcie. Od lipca 2019 r. można także wnioskować online poprzez portal Emp@atia bądź za pomocą bankowości elektronicznej. Wzory wniosków znajdują się na stronie internetowej ministerstwa cyfryzacji. Przypominamy, że należy złożyć je do 30 listopada 2019 r., jeśli nie chcemy, żeby pieniądze przepadły. Na koncie wnioskodawców środki finansowe powinny trafić w ciągu 2 miesięcy.

>>> Dowiedz się więcej: Na emeryturę po 35-40 latach pracy. Bez względu na wiek. Prezydent Duda ma pomysł na reelekcję

Więcej o: