Niemcy. Kradzież z królewskiego skarbca w Dreźnie. "Diamentowy garnitur jest już u kupca, a złodzieje za granicą"

Kradzież bezcennej biżuterii, jaka miała miejsce w Dreźnie, jest jedną z najbardziej spektakularnych i bulwersujących na przestrzeni ostatnich dekad. Jak to możliwe, że muzeum, które wykorzystuje najnowocześniejszą technologię pozwoliło wykraść skarby chronione pancerną gablotą? - To była robota biznesowa -  mówili goście programu "Studio Biznes".

Włamanie do królewskiego skarbca w Dreźnie, do którego doszło w poniedziałek, mogło przynieść straty wynoszące nawet miliard euro. Dr Mariusz Klarecki, historyk sztuki reprezentujący Zamek  Królewski W Warszawie oraz dr Paweł Moczydłowski - kryminolog i socjolog, goszcząc w programie "Studio Biznes" próbowali znaleźć odpowiedź na najbardziej palące pytania związane ze skokiem. Czy to możliwe, że bogato zdobiona biżuteria zniknęła na specjalne zamówienie? Jakim cudem złodziejom udało się dokonać kradzieży w jednym z najnowocześniejszych muzeów i to tuż pod nosem strażników? Jaka jest szansa na to, że kiedykolwiek odzyskamy skradzioną biżuterię lub dowiemy się chociaż do kogo trafiła? Czy Drezno wybrano nieprzypadkowo? Wszystkie odpowiedzi na pytania znaleźć można w krótkim nagraniu.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (26)
Niemcy. Kradzież z królewskiego skarbca w Dreźnie. "Diamentowy garnitur jest już u kupca, a złodzieje za granicą"
Zaloguj się
 • floryda77

  Oceniono 20 razy 14

  Co jest najgorsze? Jak leniwy redaktor nie chce streścić rozmowy. Filmiki to z dziećmi lepiej oglądaj.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 7 razy 7

  Jak to jest możliwe? Musieli wiedzieć jak działają systemy alarmowe, musieli mieć kogoś w muzeum, kto wiedział jak działają ich systemy....

 • sselrats

  Oceniono 10 razy 6

  Drezno wybrali przypadkowo. Chcieli ukrasc batoniki, ale cos takie sie trafilo, no to chvj, i wzieli.

 • martha.wise

  Oceniono 12 razy 6

  Moja teoria spiskowa:

  1. Zabezpieczenie muzeum takie sobie.
  2. Klejnoty zostały zwrócone przez Rosję do NRD w 1958 roku.

  Pytania:

  1. Jaki interes miała Rosja w zwrocie autentycznych klejnotów?
  Znając ich miłość do cudzego, podejrzewam, iż to są kopie.
  2. Kiedy ostatnio jacyś specjaliści wypowiadali się ostatnio wartości tego skarbu?
  Jakoś nikt nie chce się wypowiadać o jego wartości, po stwierdzeniu że je oglądał, badał na własne oczy.

  3. Czy Niemcy są aż tak mało przewidujący, iż nie chronią w Dreźnie (100-200 km od Polskiej granicy) skarbu wartości wielu miliardów, szczególnie po kradzieży złotego euro w Berlinie?

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 9 razy 5

  w jednym z najnowocześniejszych muzeów? Muzea nie są po to aby być nowocześniejsze...
  Dzisiaj bandy z Rumuni wysadzają bankomaty a jak nie wysadzają to taranują banki samochodami. Dziś trwa wojna cywilizacyjna. To jest fenomen z którym wiele państw walczy...

 • 3guziec

  Oceniono 8 razy 4

  Kradzież złotej wielkiej monety w Berlinie --> Trzech z oskarżonych – obywateli Niemiec, należy do wielopokoleniowej rodziny pochodzenia arabskiego. Wielu męskich członków rodziny przez media określanej jako „arabski klan” – raz po raz znajduje się w centrum zainteresowania policji.policji.

 • panna.mela.konfacela

  Oceniono 4 razy 4

  Czy ktoś mi może powiedzieć, po cholerę komuś garnitur diamentów, których nawet w satrapiach trzeciego świata nikt poza specjalistami z instrumentarium nie odróżni od dobrze zrobionych szkiełek?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX