Jarosław Kaczyński z niższą emeryturą. Polityk PiS i tak dostaje więcej, niż zarabia większość Polaków

Jarosław Kaczyński pobiera mniejszą emeryturę, niż w zeszłym roku. Dziś nie wiadomo jeszcze dlaczego ZUS zmniejszył świadczenie liderowi PiS, jednak większość polskich emerytów, a nawet pracujących i tak ma czego zazdrościć politykowi.

Jarosław Kaczyński, szef PiS, w 2019 roku otrzymuje z ZUS niższą emeryturę niż przed rokiem - twierdzi "Super Express". Polityk w oświadczeniu majątkowym złożonym na koniec poprzedniej kadencji Sejmu ujawnił, iż jego świadczenie wynosi 6454 zł miesięcznie. Tymczasem rok temu było to 6624 zł.

>>> Zobacz także: Marian Banaś "pod obstrzałem" polityków obozy władzy. Zapowiadają, że nie będą go bronić

Jarosław Kaczyński spłacił spore długi

Finansowa sytuacja Jarosława Kaczyńskiego - oceniając ją na podstawie oświadczeń majątkowych - poprawiła się. Obecnie nie ma  w nim dwóch pożyczek. W dokumencie złożonym w roku 2015 widniał bowiem wynoszący 80 tys. zł dług. Pieniądze pochodziły od Janiny Goss, działaczki PiS i członkini zarządu powiązanej z Prawem i Sprawiedliwością spółki Srebrna.

Z oświadczenia Kaczyńskiego zniknęło też drugie zobowiązanie - 25 tys. zł pożyczki od Kazimierza Kujdy, byłego już szefa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szef PiS nadal ma pożyczkę

Prezesowi PiS pozostało do spłaty 112 tys. zł kredytu SKOK. Rok temu było to 127 tys. zł. Kaczyński pomnożył swój majątek, który teraz wynosi 71 tys. zł. Cztery lata temu było to 15 tys. zł.

Czytaj też: Marian Banaś złożył oświadczenie majątkowe. Co znajdziemy w dokumencie? Kamienicę?

Przez osiem miesięcy 2019 roku Jarosław Kaczyński osiągnął 63,2 tys. zł uposażenia poselskiego i 20 tys. zł. diety poselskiej. W najnowszym oświadczeniu majątkowym czytamy też, że jest właścicielem 1/3 domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych. Nieruchomość wyceniana jest na 1,5 mln zł.

Srebrna w oświadczeniu Kaczyńskiego

Warte podkreślenia wpisy dotyczące spółki Srebrna. Jarosław Kaczyński w oświadczeniu opublikowanym w czerwcu napisał:  "Posiadałem jednorazowo pełnomocnictwo do reprezentowania Fundacji Instytut Lecha Kaczyńskiego oraz pozostałych wspólników na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników Srebrna Sp. z o.o. oraz wykonywania prawa głosu z wszystkich przysługujących wspólnikom udziałów w kapitale zakładowym Spółki. Posiedzenie to nie odbyło się, pełnomocnictwo zostało odwołane".

Z dokumentu opublikowanego na koniec kadencji Sejmu informacje o spółce Srebrna już jednak zniknęły.

Więcej o:
Komentarze (186)
Jarosław Kaczyński z niższą emeryturą. Polityk PiS i tak dostaje więcej, niż zarabia większość Polaków
Zaloguj się
 • ttako

  Oceniono 76 razy 72

  Nieźle jak na faceta, który nigdy nie pracował, za to spał do południa.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 73 razy 65

  A skąd taka wysoka emerytura? Czyżby ustawa dezubekizacyjna nie każdego ubeka objęła?

 • evergreen111

  Oceniono 79 razy 63

  Stary kawaler bez rodziny na utrzymaniu, w odziedziczonym domu, bez samochodu, nie jeżdżący na drogie wczasy za granicę i zarabiający od KILKUDZIESIĘCIU LAT wielkie pieniądze (plus lewizny ze Srebrnej) nie ma milionowych oszczędności, tylko duże długi?

  DLA MNIE TO ZWYKŁY, UDAJĄCY BIEDAKA OSZUST!

 • j1200

  Oceniono 64 razy 56

  Przestańcie robić z ludzi wariatów. Emerytura Konusa to farsa. Wszystkie aspekty jego funkcjonowania finansowane są przez partię, czyli pośrednio z naszych podatków. Sama jego ochrona w domu kosztuje ponad milion pln rocznie. Jego oficjalnie stać najwyżej na psa obronnego.

 • niezalany

  Oceniono 38 razy 36

  niby przespał stan wojenny, a emeryturka jakby z pała ganiał opozycjonistów...

 • siwywaldi

  Oceniono 32 razy 32

  Zwróćcie uwagę na ujawniony tu przypadkiem pewien JAWNY wał: otóż Prezes spłaca pożyczkę zaciągniętą w SKOK, rata wynosi około 1 tysiąc zł miesięcznie, a do spłacenia ma JESZCZE 112 tysięcy, czyli trwać to ma ponad 9 lat.
  A moje pytanie brzmi: KTO bez znajomości dostanie długoterminową pożyczkę w tak zaawansowanym wieku? Myślę, że słowo SKOK, wyjaśnia tu wszystko.

 • arreis65

  Oceniono 38 razy 32

  jaroslaw kaczyński to przede wszystkim "zdradziecka morda, kanalia, element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny" - niczego wartościowego, pozytywnego, uczciwego w swoim życiu nie zrobił !!!

 • jqu

  Oceniono 30 razy 26

  A poco jemu emerytura, skoro ma bank? I to nie jeden?

 • klan_fan

  Oceniono 28 razy 26

  Zależy kto jaką kopertę mu przyniesie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX