Jadwiga Emilewicz optymistycznie o programie Mieszkanie Plus. Ale "reset z samorządami" jest niezbędny

Miało być 100 tys. nowych lokali na koniec 2019 r. Jednak założoną normę wykonano w ok. 1 proc. Minister Emilewicz przyznała, że "mamy lekko ponad tysiąc mieszkań oddanych, ale mamy ok. 40 projektów inwestycyjnych, które albo już uzyskały pozwolenie na budowę, albo są w ostatniej fazie".

Jadwiga Emilewicz goszcząc w studiu Gazeta.pl oceniła program Mieszkanie Plus, który miał wywrócić do góry nogami rynek nieruchomości. Szefowa resortu rozwoju, pod który po ostatnich zmianach w rządzie podlegają inwestycje w budownictwo, zapowiedziała, że w styczniu będzie prezentować nowy plan dotyczący rozwoju programu Mieszkanie Plus, uwzględniający niezbędne korekty. Wydaje się, że minister Emilewicz patrzy na przyszłość rządowego programu z optymizmem, choć zauważa, że wymaga on czasu - głównie ze względu na proces pozyskiwania gruntów. Przyznała, że w tej materii będzie musiał nastąpić "reset" relacji z samorządami, które dysponują największą liczbą gruntów oraz włączenie do programu deweloperów, z którymi szefowa resortu chce omówić warunki współpracy.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (12)
Jadwiga Emilewicz optymistycznie o programie Mieszkanie Plus. Ale "reset z samorządami" jest niezbędny
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 16 razy 14

  Zresetuj się sama I wracaj na swoją wiochę z tymi bredniami rodem z wiejskiego zebrania aktywistów partyjnych PiS

 • czechy11

  Oceniono 16 razy 14

  Nie ośmieszaj sie tymi bredniami reżimowa biurwo od innowacji. Twoje klepanie bez sensu już znamy. W mieleniu ozorem i jeżdżeniu przez męża rządowymi limuzynami jjesyes mistrzynią.

 • czechy11

  Oceniono 11 razy 9

  Biurwo Innowatorka opowiada te bzdety od lat a niektórzy dalej sadza ze ona ma coś sensownego do powiedzenia

 • dyskootantka

  Oceniono 8 razy 8

  Klepie bzdury, bo trzeba przed wyborami prezydenckimi coś obiecać ciemnemu ludow a już naprawdę nie ma co.

 • dyskootantka

  Oceniono 7 razy 7

  Najpierw okradli samorządy a teraz chcą od nich pomocy? Mogą co najwyżej dostać solidnego kopa w ...ę.

 • Ja TylkoJa

  Oceniono 7 razy 7

  Realizacja planu 1% to się na pysk wylatuje a nie premie bierze i dalej obiecuje

 • misiek1959

  Oceniono 4 razy 4

  To klasyczny bełkot "na przetrwanie". Kobieta ma fuchę za grube tysiące, nic nie musi robić oprócz dobrej miny do skazanego na porażkę pomysłu. Tak potrwa na tej posadzie że 2 lata, aż przyjdzie kolejny kandydat do "przetrwalnika". Tak Polacy są okradani przez "dojną zmianę". Zapomniała tylko dodać pani "siuńka" jakiej wysokości komorne powinno być w tych domach, ale to i tak bez znaczenia - kilka budynków w 4 lata - deweloperzy całe osiedla w tym czasie wybudowali, a tu Państwo raptem kilka domów. Alternatywy 4 - ani chybi!!!!

 • ar.co

  Oceniono 3 razy 3

  To jest jednak niezwykłe, za jakich durniów PiS uważa swój elektorat, skoro wierzy, że uda się sprzedać mu po raz kolejny to samo śmierdzące jajo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX