Obniżka opłat za przejazd autostradą A4. Nie skorzystają z nich jednak wszyscy

Obniżka opłat za przejazd autostradą A4 wejdzie w życie wraz z początkiem stycznia 2020 r. Obowiązywać będzie ona jedynie w przypadku płatności automatycznych.

Informację o obniżce opłata przekazał Zarząd Stalexport Autostrady w oficjalnym komunikacie. Nowe stawki dotyczą płatności automatycznych za przejazd (A4Go, Autopay, Telepass) na autostradzie A4 Katowice-Kraków. Ma to na celu upłynnić ruch na drodze.

Obniżka opłat za przejazd A4. Jak prezentują się nowe stawki? Na którym odcinku?

Obniżka wchodzi w życie od 1 stycznia 2020 r. i będzie obowiązywać przez trzy miesiące przynajmniej do 31 marca 2020 r. Nowe stawki prezentują się w następujący sposób: 

  • pojazdy kategorii 1 (inne niż motocykle): 7 zł brutto,
  • pojazdy kategorii 2 i 3: 17 zł brutto,
  • pojazdy kategorii 4 i 5: 30 zł brutto.

Porównując ze standardowymi opłatami kierowcy korzystający z płatności automatycznych mogą zaoszczędzić od 3 do 5 zł na przejeździe, gdyż według standardowych stawek kierowcy pojazdów kategorii 1 zapłacą 10 zł brutto, 2 i 3 - 20 zł brutto, natomiast kierujący pojazdami kategorii 4 i 5 - 35 zł brutto. Nowe stawki dotyczyć będą odcinka autostrady A4 pomiędzy Katowicami (węzeł Murckowska), a Krakowem (węzeł Balice) o długości ponad 60 km. 

Opłaty za przejazd A4Opłaty za przejazd A4 www.stalexport-autostrady.pl

>>> Dowiedz się więcej: Świetna wiadomość dla kierowców. Automatyczny system płatności na odcinku autostrady A1 już działa

Automatyczny system płatności coraz popularniejszy na polskich autostradach

Płatności automatyczne za przejazd za pomocą specjalnych aplikacji są coraz popularniejsze na polskich drogach. Są one dostępne na poszczególnych odcinkach autostrad: A1, A2 oraz A4. Bramki z możliwością płacenia za przejazd za pomocą aplikacji znacząco udrażniają ruch. W czasie godziny może przez nie przejechać nawet trzykrotnie więcej aut

Zobacz wideo
Więcej o: