Obniżka opłat za przejazd autostradą A4. Nie skorzystają z nich jednak wszyscy

Obniżka opłat za przejazd autostradą A4 wejdzie w życie wraz z początkiem stycznia 2020 r. Obowiązywać będzie ona jedynie w przypadku płatności automatycznych.

Informację o obniżce opłata przekazał Zarząd Stalexport Autostrady w oficjalnym komunikacie. Nowe stawki dotyczą płatności automatycznych za przejazd (A4Go, Autopay, Telepass) na autostradzie A4 Katowice-Kraków. Ma to na celu upłynnić ruch na drodze.

Obniżka opłat za przejazd A4. Jak prezentują się nowe stawki? Na którym odcinku?

Obniżka wchodzi w życie od 1 stycznia 2020 r. i będzie obowiązywać przez trzy miesiące przynajmniej do 31 marca 2020 r. Nowe stawki prezentują się w następujący sposób: 

 • pojazdy kategorii 1 (inne niż motocykle): 7 zł brutto,
 • pojazdy kategorii 2 i 3: 17 zł brutto,
 • pojazdy kategorii 4 i 5: 30 zł brutto.

Porównując ze standardowymi opłatami kierowcy korzystający z płatności automatycznych mogą zaoszczędzić od 3 do 5 zł na przejeździe, gdyż według standardowych stawek kierowcy pojazdów kategorii 1 zapłacą 10 zł brutto, 2 i 3 - 20 zł brutto, natomiast kierujący pojazdami kategorii 4 i 5 - 35 zł brutto. Nowe stawki dotyczyć będą odcinka autostrady A4 pomiędzy Katowicami (węzeł Murckowska), a Krakowem (węzeł Balice) o długości ponad 60 km. 

Opłaty za przejazd A4Opłaty za przejazd A4 www.stalexport-autostrady.pl

>>> Dowiedz się więcej: Świetna wiadomość dla kierowców. Automatyczny system płatności na odcinku autostrady A1 już działa

Automatyczny system płatności coraz popularniejszy na polskich autostradach

Płatności automatyczne za przejazd za pomocą specjalnych aplikacji są coraz popularniejsze na polskich drogach. Są one dostępne na poszczególnych odcinkach autostrad: A1, A2 oraz A4. Bramki z możliwością płacenia za przejazd za pomocą aplikacji znacząco udrażniają ruch. W czasie godziny może przez nie przejechać nawet trzykrotnie więcej aut. 

Więcej o:
Komentarze (9)
Obniżka opłat za przejazd autostradą A4. Nie skorzystają z nich jednak wszyscy
Zaloguj się
 • wermi

  Oceniono 2 razy 2

  A tymczasem w Szwajcarii całoroczna winieta na wszystkie autostrady kosztuje niecałe 160 zł.

 • race444

  Oceniono 1 raz 1

  A dlaczego nie mozna tak jak w Austrii na autostrady, Brenner i wszystkie tunele kupic oplaty w internecie. Ja jak jade na narty w Dolomity to kupuje winiete i A 13 /Brenner/ w internecie. U nas musi byc wszystko do maksimum skomplikowane. ASFINAG Webshop.

 • obeznany

  Oceniono 5 razy 1

  Ta autostrada to typowy dowcip o Polakach (polish joke).
  Naprawdę warto spieszyć się do kolejek na bramkach, żeby średnia prędkość wyszła przynajmniej taka, jak na zwykłej drodze.

 • lukask73

  0

  Jakie 20 zł??? Przecież Stalexport w swoim cenniku ma wyraźnie, że płaci się 10 zł.*

  * dwa razy: na wjeździe i wyjeździe

 • jami100

  0

  W zimie gdy mniej ludzi jeździ. A jak się już przyzwyczają, obniżki znikną.
  A może by tak stały system ze stałą obniżką?

 • karawa81

  0

  Od węzła murckowska powiadacie? Hmmm

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX