W Sejmie rozdano nagrody na łączną sumę 3,5 mln zł. Większość nagrodzonych to pracownicy kancelarii

Jak podaje Fakt24, od początku roku do listopada 2019 r. Kancelaria Sejmu otrzymała nagrody pracownicze o łącznej wartości 3,5 mln zł. Dodatkowe świadczenia otrzymało 602 pracowników instytucji oraz 3 osoby z kadry kierowniczej.

Wypłacone nagrody nagrody za bieżący rok nie są ekwiwalentem niewykorzystanego urlopu, gratyfikacją wybitnych osiągnięć, czy rekompensatą niskiej płacy. Jak donosi Fakt24, pracownicy Kancelarii Sejmu zarabiają średnio 10 tys. zł miesięcznie. Nagrody zostały wypłacone tytułem wykonania standardowych obowiązków wynikających z zatrudnienia w sejmowej kancelarii. Nagrody otrzymały trzy osoby na stanowiskach kierowniczych oraz 602 pracowników kancelarii.

>>> Ekonomista o wydatkach socjalnych rządu: Groźne jest to, że to są wydatki na lata, nikt tego nie odbierze

Kancelaria Sejmu zgarnęła 3,5 mln zł nagród

Z wypłaconej przez 11 miesięcy puli 3,5 mln zł nie każdy pracownik kancelarii otrzymał świadczenie na tę samą sumę. Najniższa nagroda pieniężna wyniosła 600 zł, najwyższa - 1,8 tys. zł.

W minionych 11 miesiącach odbyły się bardzo liczne wydarzenia o charakterze historyczno-społecznym, dyplomatycznym i jubileuszowym. Dodatkowo trzeba przypomnieć o zakończeniu VIII i rozpoczęciu IX kadencji Izby, co również jest momentem wymagającym ponadstandardowego zaangażowania kierownictwa i pracowników Kancelarii Sejmu

- argumentuje Centrum Informacyjne Sejmu w odpowiedzi na zapytanie serwisu.

Budżet Sejmy wyższy w 2020 r.

Tegoroczne nagrody dla Kancelarii Sejmu to tylko część wydatków. W przyszłym roku Sejm przewidział m.in. wzrost uposażenia posłów czy pracowników sejmowej kancelarii, a także wzrost wydatków na mieszkania poselskie, opiekę medyczną i loty czarterowe. Według informacji, do których "Fakt" dotarł w lipcu 2019 r., budżet na wydatki sejmowe w tym roku miał wzrosnąć o 50 mln zł w porównaniu z rokiem 2018. Wynika z tego, że w 2020 roku łączny koszt w skali roku wyniesie 575,6 mln zł - jeden dzień utrzymania Sejmu będzie kosztował podatników aż 1,6 mln złotych.

Więcej o:
Komentarze (32)
W Sejmie rozdano nagrody na łączną sumę 3,5 mln zł. Większość nagrodzonych to pracownicy kancelarii
Zaloguj się
 • wujekdolf

  Oceniono 18 razy 12

  skur... darmozjady pier... pisiorskie złodzieje!

 • siwywaldi

  Oceniono 9 razy 9

  Najniższa nagroda pieniężna wyniosła 600 zł, najwyższa - 1,8 tys. zł.
  ======================================
  No to porównajcie to z kwotami jakie brali co kwartał ci "którym się należało!" i przyznajcie: napluły wam pisiory w gęby, czy to tylko deszcz pokropił? :-)

 • jozefina22

  Oceniono 7 razy 5

  A to złotko co Glapa ściągnął z Londynu to ROZUMIEM PO SZTABCE POD CHOINKĘ DLA KAŻDEGO ZASŁUŻONEGO U ŻŁOBU

 • maaac

  Oceniono 5 razy 5

  Ile srebrników dostał pan G.?

 • norman67

  Oceniono 3 razy 3

  Te nagrody im się po prostu należały...

 • siekier35

  Oceniono 3 razy 3

  zaraz zaraz,przecież szeregowy hodowca kota rzekł że ma byś skromniej i mniej w kabzie 460 pasożytów...
  nieładnie,oj nieładnie....

 • jtby

  Oceniono 3 razy 3

  Nagrody, to forma uzależnienia i wymuszenia posłuszeństwa. Pracownik powinien zarabiać godnie, a nie liczyć na ochłapy z pańskiego stołu. Jak ktoś więcej pracuje, to mu należą się nadgodziny. Premie uznaniowe powinny być odstępstwem od normy i powinny być indywidualnie uzasadniane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX