Kursy walut 03.12 o godz. 7. Złoty mocno zyskuje na wartości [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 3 grudnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,29 zł, natomiast dolar 3,87 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,91 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,01 zł.

W poniedziałek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem notowań z poprzedniego tygodnia główne waluty ostro poleciały w dół, solidarnie notując spadki o ponad 0,50 proc. Jest to zupełne odwrócenie trendu z ostatnich dni, kiedy to złoty mocno tracił na wartości. Wszystko wskazuje na to, że 3 grudnia krajowa waluta znów umocni swoją pozycję, bo we wtorkowy poranek euro, dolar, frank oraz funt świecą się na czerwono. Najmocniej na wartości traci waluta amerykańska wyceniana o godz. 7:00 "tylko" na 3,87 zł. W ciągu czterech dni dolar stracił aż 6 groszy. 

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 02.12.2019 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 3 grudnia 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Wtorek 3 listopada będzie stosunkowo spokojnym dniem dla kursów walut, gdyż nie zaplanowano żadnych wydarzeń, które mogłyby wpłynąć na cenę dolara, euro oraz franka szwajcarskiego. W zupełnie innej sytuacji znajduje się funt szterling. Dla jego wartości istotna może okazać się publikacja wskaźnika CPI dla przemysłu, a także przesłuchanie Komitetu Skarbu MPC. 

Zobacz wideo
Więcej o: