Alicja Omięcka: "Jeszcze nie zostałam odwołana". Ważą się losy prezes PGE Stadionu Narodowego

Alicja Omięcka, prezes PGE Stadionu Narodowego, odniosła się do medialnych doniesień o swoim zwolnieniu. Potwierdziła, że "jest zaproszona na rozmowę" i spodziewa się odwołania.
Zobacz wideo

Rano Money.pl informował, że Alicja Omięcka, prezes PGE Stadionu Narodowego, straciła stanowisko. Oficjalnie decyzja miała zostać ogłoszona we wtorek o godz. 9.30.

Do doniesień medialnych odniosła się sama zainteresowana:

Jeszcze nie zostałam odwołana, ale się tego spodziewam. Jestem zaproszona na późne popołudnie.

- oświadczyła w rozmowie z RMF FM.

Chciałabym otrzymać odwołanie, usłyszeć argumenty - i wtedy będę się zastanawiała nad reagowaniem.

- dodała w rozmowie z Krzysztofem Berendą.

Piłkarze zniesmaczeni stanem murawy

Nie ma oficjalnego potwierdzenia rozwiązania umowy z Omięcką. Media spekulują jednak, że na losie prezes mógł zaważyć stan murawy. Podczas eliminacyjnego meczu ze Słowenią piłkarze mieli problemy z utrzymaniem równowagi, narzekali na wszechobecny piasek, a na zdjęciach z meczu widać z jaką łatwością od boiska odrywają się całe płaty darni.

Alicja Omięcka kieruje spółką PL.2012+ - jest to oficjalna nazwa operatora stadionu - od 2018 roku. Wcześniej, w latach 2016-2018, była dyrektorem generalnym w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Jest specjalistką zarządzania jakością, radcą prawnym i urzędniczką państwową.

Czytaj też: McDonald's wprowadzi w Europie nowe ekologiczne słomki. Poprzednie były krytykowane przez klientów

Za decyzją o jej zwolnieniu stać mają - wedle nieoficjalnych informacji - Krzysztof Przygoda, dyrektor generalny ministerstwa sportu, oraz Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - informuje portal money.pl.

Więcej o:
Komentarze (7)
Alicja Omięcka: "Jeszcze nie zostałam odwołana". Ważą się losy prezes PGE Stadionu Narodowego
Zaloguj się
 • srv14

  Oceniono 1 raz 1

  Argumenty,że niby gdyby była zielona trawa na boisku Stadionu Narodowego to nasze "Orły" grałby jak z nut i wygrywalibysmy ze wszystkimi i to ile tylko byśmy chcieli jakoś mnie nie przekonują i uważam być może obrazoburczo ,że mimo wszystko nawet przepiękna zieleń traw na boisku niewiele by zmieniła w obrazie gry naszej dumy narodowej

 • ada_ko

  Oceniono 1 raz 1

  prezes stadionu... to brzmi dumnie

 • omniscio

  0

  "Jest specjalistką zarządzania jakością". Ironia.

 • pieknyinaczej

  0

  A tak szczerze to jakie kompetencje ma ta kobieta do oceny i odbioru technicznego murawy !!!!??? ŻADNE!!! i dlatego murawę odbierali specjaliści z PZPN i UEFA i co... i odebrali i pozwolili grać , więc gdzie wina taj kobiety ????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX