GDDKiA: w maju 2020 roku podpisane zostaną umowy na budowę odcinka A2 Mińsk-Siedlce

GDDKiA poinformowała, że do przetargu dotyczącego projektowania i budowy A2 między Mińskiem Mazowieckim, a Siedlcami wpłynęło już osiem ofert wykonawców. Na projekt i realizację 12 kilometrowego odcinka trasy przeznaczonych zostanie ponad 530,5 mln złotych.
Zobacz wideo

Umowy mają dotyczyć odcinka autostrady A2 od węzła Kałuszyn do węzła Groszki, a ich podpisanie planowane jest na maj 2020 roku. Będzie to jeden z pierwszych etapów realizacji autostradowego połączenia Terespolu, znajdującego się przy wschodniej granicy kraju, z Warszawą i innymi drogami.

GDDKiA w maju 2020 roku wybierze wykonawcę 12-kilometrowego odcinka A2

Do przetargu GDDKiA wpłynęło osiem ofert dotyczących wykonania projektu i budowy 12-kilometrowego odcinka trasy. Najniższa oferta na kwotę ponad 499,7 mln zł została złożona prze Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR, Zawiercie. Druga, mieszcząca się budżecie GDDKiA oferta na kwotę prawie 520,9 mln zł, wpłynęła od firmy POLAQUA.

Wśród zadań wykonawców wymienia się przygotowanie projektu, uzyskanie niezbędnych decyzji oraz budowę odcinka o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę trzeciego pasa. Realizacja projektu ma trwać 36 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Jak czytamy w komunikacie GDDKiA największe znaczenie przy wyborze oferty będzie miała cena (60 procent), a później też okres gwarancji na wybrane elementy (30 procent) i czas realizacji (10 procent). Zakończenie wszystkich prac planowane jest na jesień 2023 rok.

W trzecim kwartale 2020 roku powinny zostać zakończone prace na budowie od węzła Lubelska do węzła Warszawa Wschód oraz od węzła Konik do obwodnicy Mińska Mazowieckiego, co pozwoli kierowcom dotrzeć z Warszawy do Mińska. W projektowaniu pozostają dwa odcinki A2 na trasie Siedlce-Biała Podlaska i Biała Podlaska-granica państwa.

Więcej o: