Kursy walut 05.12 o godz. 7. Główne waluty bez zmian. Funt wciąż powyżej 5 zł [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w czwartek 5 grudnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,28 zł, natomiast dolar 3,86 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,91 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,06 zł.

W środę o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego dnia frank szwajcarski, dolar oraz euro nie zanotowały większych zmian. W górę poszedł natomiast funt szterling, który w czwartkowy poranek wyceniany był już na 5,06 zł. Jego kurs niebezpiecznie zbliża się do tegorocznej granicy maksymalnej, wynoszącej zaledwie grosze więcej. Wszystko wskazuje na to, że poza walutą brytyjską, które charakteryzuje się sporą zmiennością, czeka nas spokojny dzień na rynku walutowym. 

Średnie kursy walut NBP - środa 04.12.2019 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 5 grudnia 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>>Dowiedz się więcej: Kursy walut 04.12 o godz. 8. Rubel i hrywna mocno w dół [kurs hrywny, rubla, korony norweskiej, juana]

Zobacz wideo

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Czwartek 5 grudnia nie obfituje w istotne wydarzenia dla rynku walutowego. Na cenę euro wpłynąć mogą dane dotyczące zatrudnienia w Unii Europejskiej, a także publikacja kwartalnego PKB. Jeśli chodzi o wartość dolara, to eksperci powinni zwrócić uwagę na prezentację informacji o imporcie i eksporcie, a także bilansu handlu w październiku. Nie są to jednak wydarzenia o dużej wadze. 

Więcej o: