Niedziele handlowe. 8 grudnia to ostatnia taka niedziela w 2019 roku

Zanim w niedzielę 8 grudnia wybierzesz się na zakupy do Lilda, Biedronki czy OBI, lepiej sprawdź kalendarz niedziel handlowych na 2019 rok. Zaoszczędzisz czas i pieniądze.
Zobacz wideo

Dlaczego? Bo 8 grudnia to oczywiście niedziela niehandlowa. Duże, sieciowe sklepy spożywcze będą więc przeważnie zamknięte. Tak samo jak placówki handlowe Ikea czy OBI. Wynika to z ustawy o zakazie handlu w niedziele, która weszła w życie w marcu ubiegłego roku.  

Kalendarz dni handlowych w 2019 roku związany z wprowadzeniem nowego prawa prezentujemy poniżej.

zakaz handlu w 2019 r.zakaz handlu w 2019 r. grafika: Marta Kondrusik/Gazeta.pl

Niedziele handlowe. 8 grudnia sklepy są zamknięte, ale to ostatnia taka niedziela w tym roku. Od 2020 r. zaostrzenie przepisów

Pocieszeniem dla lubiących kupować w niedziele niech będzie fakt, że ta dzisiejsza jest w tym roku ostatnią z zakazem handlu. W każdą kolejną do końca grudnia (a więc 15, 22 oraz 29 grudnia), sklepy będą już otwarte bez ograniczeń. 

Ostrzegamy jednak, że dosłownie już za kilka dni, przepisy ulegną zaostrzeniu. Od 2020 roku niedziel handlowych będzie już tylko siedem w całym roku.  

Oczywiście, jak to w przypadku niemalże każdego zakazu, istniej wyjątki. Tak w tym jak i w przyszłym roku, zakupy zrobimy więc np. w małych sklepach, w których sprzedaje sam właściciel. Niedziele handlowe będą też miały placówki zlokalizowane bezpośrednio na terenach dworców kolejowych czy autobusowych. 

Więcej o:
Komentarze (14)
Niedziele handlowe. 8 grudnia to ostatnia taka niedziela w 2019 roku
Zaloguj się
 • dante_waw

  Oceniono 4 razy 4

  Boje sie myslec co bedzie w przyszlym roku.. niedziel handlowych jak na lekarstwo a dzial handlowe-niehandlowe niedziele rozrósł sie juz do 4ch "redaktorow"... ale bedzie walka o utrzymanie roboty i jeszcze wiecej tytulow wprowadzajacych w blad :)

 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 4 razy 4

  Kto pozwolił ami zamieścić tabelkę!!. Tabelka przecież była zarezerwowana dla UZ, Oj widzę, że nie tylko w pewnej frakcji toczy się walka o stołek i wpływy- my mieszkańcy bloku nr 2 jesteśmy murem za UZ.

 • js08836

  Oceniono 2 razy 2

  No i po tyle p.ierd.zi..ele.n.ia ? Wystarczy napisać na głównej, że sklepy dzisiaj zamknięte.

 • blahblah69

  Oceniono 4 razy 2

  Dlaczego przed swietami jest handlowa niedziela? Przeciez w Polsce ponoc jest 93% katolikow, zaprawde powinni spedzac ten czas adwentu na duchowych przygotowaniach na nadejscie małego Jezuska a nie na lataniu po sklepach i oddawniu czci swietu komercji i przepychu. Zakupy na postny posilek moga se zrobic w sobote.

 • shtalman

  Oceniono 1 raz 1

  Yebane PiS-dzielstwo wraz z wąsatymi styropianami niech wypyerdalają na Białoruś ze swoimi zakazami

 • baxter21

  0

  Ami ??? A co to za nowy mutant z wybiórczej ?? Gdzie kur.va AZ ,uz,NPK itp cv.ele ?? Dla mnie to jeden i ten sam prostak tylko wkleja te swoje wypociny pod różnymi nickami

 • no4nwo

  Oceniono 4 razy 0

  "Niedziele handlowe. 8 grudnia to ostatnia taka niedziela w 2019 roku" - parszywy skrwysyński szmatławiec. ami kochasz swój prostytucki ryj w lustrze?

 • angus1000

  Oceniono 2 razy 0

  Tytuł wprowadza w błąd sugerując, że 8 grudnia to niedziela handlowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX