Niedziele handlowe. 8 grudnia to ostatnia taka niedziela w 2019 roku

Zanim w niedzielę 8 grudnia wybierzesz się na zakupy do Lilda, Biedronki czy OBI, lepiej sprawdź kalendarz niedziel handlowych na 2019 rok. Zaoszczędzisz czas i pieniądze.
Zobacz wideo

Dlaczego? Bo 8 grudnia to oczywiście niedziela niehandlowa. Duże, sieciowe sklepy spożywcze będą więc przeważnie zamknięte. Tak samo jak placówki handlowe Ikea czy OBI. Wynika to z ustawy o zakazie handlu w niedziele, która weszła w życie w marcu ubiegłego roku.  

Kalendarz dni handlowych w 2019 roku związany z wprowadzeniem nowego prawa prezentujemy poniżej.

zakaz handlu w 2019 r.zakaz handlu w 2019 r. grafika: Marta Kondrusik/Gazeta.pl

Niedziele handlowe. 8 grudnia sklepy są zamknięte, ale to ostatnia taka niedziela w tym roku. Od 2020 r. zaostrzenie przepisów

Pocieszeniem dla lubiących kupować w niedziele niech będzie fakt, że ta dzisiejsza jest w tym roku ostatnią z zakazem handlu. W każdą kolejną do końca grudnia (a więc 15, 22 oraz 29 grudnia), sklepy będą już otwarte bez ograniczeń. 

Ostrzegamy jednak, że dosłownie już za kilka dni, przepisy ulegną zaostrzeniu. Od 2020 roku niedziel handlowych będzie już tylko siedem w całym roku.  

Oczywiście, jak to w przypadku niemalże każdego zakazu, istniej wyjątki. Tak w tym jak i w przyszłym roku, zakupy zrobimy więc np. w małych sklepach, w których sprzedaje sam właściciel. Niedziele handlowe będą też miały placówki zlokalizowane bezpośrednio na terenach dworców kolejowych czy autobusowych. 

Więcej o: