Awaria ciepłownicza w Warszawie. Do kolejnych mieszkań powraca ciepło - oświadczenie Veolia Energia

Veolia Energia Warszawa przywróciła dostawy ciepła w przeważającej większości warszawskich dzielnic. Największe utrudnienia wciąż odnotowuje się w pobliżu miejsca awarii. Czasowe zakłócenia w dostawach ciepła mogą odczuwać także mieszkańcy Ursusa.

Veolia Energia Warszawa wciąż pracuje nad usunięciem awarii sieci, która nastąpiła w środę 11 grudnia po godzinie 9 przy ul. Powsińskiej w Warszawie. Na miejscu zdarzenia stale pracuje 30 pracowników. Aby naprawić uszkodzoną sieć ciepłowniczą, wykorzystują m.in. ciężki sprzęt. Wiadomo, że awarii uległa jedna z dwóch magistrali o średnicy 1100 mm, która dostarcza ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach.

>>> Program „Czyste powietrze” jak 500+? Ekspert: Prawdopodobnie tak się wydarzy

Zobacz wideo

Awaria ciepłownicza w Warszawie. W rejonie awarii wciąż są problemy z ogrzewaniem

Ze względu na awarię ciepłowniczą na warszawskich Sierakach, przez pewien czas mieszkańcy pobliskich dzielnic nie mieli ogrzewania. Veolia Energia Warszawa informuje, że od 2 w nocy ciepło jest dostarczane do Wilanowa, Tarchomina, Żoliborza, Pragi Północ, Targówka, Mokotowa, Ursynowa, Śródmieścia, Białołęki, Bielan, Pragi Południe, Wawra, Woli, Bemowa, Ochoty i Włochów. "W nocy ciepło popłynęło również do Ursusa, choć mieszkańcy dzielnicy mogą odczuwać czasowe zakłócenia w dostawach, czyli np. letnie kaloryfery" - czytamy w komunikacie.

Wciąż trwają pracy nad przywróceniem dostaw ciepła do budynków znajdujących się w pobliżu miejsca awarii (w obrębie ulic: Antoniewska, Trasa Siekierkowska, Idzikowskiego, Puławska, Limanowskiego, Gołkowska). Informacji o tym, kiedy zostanie przywrócone ciepło na poszczególnych ulicach, można szukać na stronie internetowej energiadlawarszawy.pl. Veolia Energia Warszawa wyda kolejny komunikat o godzinie 12. 

Więcej o: