Boeingi 737 Max uziemione jeszcze przez kilka miesięcy. FAA może wydać zgodę dopiero w lutym 2020 r.

Beoing liczył, że model 737 Max uzyska zgodę na loty od amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) jeszcze w tym roku. Na to jednak, będzie musiał poczekać do przyszłego roku, a proces moze przedłużyć się nawet do lutego. Samoloty uziemiono po dwóch katastrofach, w których zginęło 346 osób.
Zobacz wideo

Jak podaje CNN, FAA wciąż nie zezwoliła na loty Boeingów 737 Max. Po dwóch katastrofach z ich udziałem, w których zginęło łącznie 346 osób, samoloty zostały uziemione. Firma liczyła, że w powietrze będą mogły wbić się jeszcze w tym roku, ale tak się na pewno nie stanie.

Boeingi 737 Max wciąż uziemione

FAA informuje, że decyzja zostanie podjęta w styczniu, ale cały proces może się przeciągnąć i rozstrzygnięcie możliwe jest dopiero w lutym 2020 roku. Agencja wciąż bada sprawę i nie zamierza się spieszyć. Boeingowi nie pomagają informacje, podane przez NBC, cytujące byłego pracownika firmy, który twierdzi, iż ostrzegał linię lotniczą o problemach na miesiące przed katastrofami. 

Nawet podjęcie decyzji przez FAA do końca roku nie oznacza, że samoloty wzniosłyby się szybko w powietrze. Według CNN, kolejne miesiące będzie trzeba poświęcić na dodatkowe szkolenia pilotów, zanim maszyny będą mogły wrócić na amerykańskie trasy. Przewoźnicy ze Stanów nie przewidują powrotu 737 Max przed początkiem marca.

Wykluczenie Boeingowi 737 Max to problemy dla linii lotniczych na całym świecie

Uziemione zostały Boeingi 737 Max na całym świecie. To popularny model, więc linie lotnicze mają problem z zarządzaniem trasami bez wykorzystywania tych samolotów. Firma nie przestała produkować kolejnych maszyn, ale aż 400 samolotów czeka na parkingu, w celu dostarczenia ich do nabywców. W zeszłym miesiącu podczas pokazów powietrznych w Dubaju Boeing dostał pierwsze zamówienie na 737 Max od czasu ich uziemienia. Samoloty zbudowane po tym wydarzeniu, mają mieć jeszcze trudniejszą drogę do wzbicia się w powietrze i zrobią to najpewniej dopiero w 2021 roku. To spore problemy dla firmy, która największą część zapłaty otrzymuje po dostarczeniu maszyny. 

Więcej o:
Komentarze (10)
Boeingi 737 Max uziemione jeszcze przez kilka miesięcy. FAA może wydać zgodę dopiero w lutym 2020 r.
Zaloguj się
 • mnietek.czarny

  Oceniono 3 razy 3

  Stoją to przynajmniej CO2 nie emitują. #flygskam

 • dupajasi0

  Oceniono 5 razy 3

  Skoro są uziemione to znaczy, że coś jest z nimi nie tak. A jak coś jest nie tak, to znaczy, że nie powinny latać a latały. Co spowodowało śmierć prawie 400 ludzików i narażenie masy innych. A dalej nie słychać żeby Boening musiał się bijać po sądach z tego powodu. Choć już od dawna powinien. ;-)

 • lynx4

  Oceniono 1 raz 1

  Mimo ewentualnego dopuszczenia do lotów ludzie i tak będą mogli bać się nimi latać. Powszechnie już wiadomo, że problemem jest niestabilność po zamontowaniu zbyt wielkich silników, a tego przecież nie zmienią, mogą tylko próbować łatać oprogramowaniem.

 • student_zebrak

  0

  Czekam na zezwolenie na loty i zmiane popularnosci rajana.....

 • byann

  Oceniono 4 razy 0

  Każdy członek FAA powinien latać raz w tygodniu takim Boeingiem.
  Pamiętam, że jak mógł być problem 2000 roku, wszyscy prezesi różnych chińskich linii lotniczych mieli obowiązek lecieć 1 stycznia 2000.

 • byann

  Oceniono 6 razy -2

  Silniki są przed skrzydłem zamiast pod. Dlatego samolot ma tendencję to unoszenia dziobu do góry.
  Żadne idiotyczne zmiany oprogramowania tego nie zmienią.

 • byann

  Oceniono 2 razy -2

  Nie mogę się doczekać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX