Drastyczne podwyżki ceny prądu i za wywóz śmieci. Bolesne koszty uderzą nas z kilku stron

Przez Polskę przetaczają się fale bolesnych podwyżek. Jedne dotyczą opłat za śmieci, których wywóz jest droższy nawet o 300 proc. Inne dotyczą prądu - dla niektórych odbiorców podrożeje on w 2020 roku nawet o kilkadziesiąt procent. Jaką mamy pewność, że władze centralne i samorządowe nie sięgną do naszych kieszeni głębiej? Czy wyższe opłaty za energię sprawią, że czekają nas podwyżki nie tylko za wywóz śmieci, ale i za inne usługi? Co z cenami towarów w sklepach? Na te pytania odpowiadają eksperci zaproszeni do programu.

Ceny prądu i rosnące koszty wywozu śmieci - te dwie pozycje będą w coraz większym stopniu drenować kieszeń Polaków. Przez kraj przetaczają się bowiem kolejne fale bolesnych wzrostów cen. W niektórych miastach, np. w Warszawie, podwyżki z tytułu odbioru odpadów rosną o nawet 300 proc. Z jakiego powodu, co mogłoby wzrost tych kosztów powstrzymać? Czy za prąd Kowalski będzie płacił o 20 proc. więcej? A może podwyżki przerzucone na przemysł i samorządy i tak ostatecznie uderzą po kieszeni przeciętnego obywatela?

Na to pytanie odpowiadają goście programu "Studio Biznes" - Michał Olszewski, zastępca prezydenta Warszawy, który sprawuje nadzór nad Biurem Gospodarki Odpadami oraz Karolina Baca-Pogorzelska, dziennikarka i Maciej Bando, były szef Urzędu Regulacji Energetyki. "Studio Biznes" weźmie też na warsztat, za sprawą Tomasza Korniejewa, redaktora naczelnego Moto.pl, hybrydy typu Plug-in. Daniel Maikowski zaprezentuje najciekawsze aplikacje na smartfony z Androidem i iPhone'y.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (18)
Drastyczne podwyżki ceny prądu i za wywóz śmieci. Bolesne koszty uderzą nas z kilku stron
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 9 razy 5

  Frajerzy, którzy nie wypisali się z PPK, niech doliczą (albo raczej: odliczą) sobie jeszcze składki i podatek od dopłat pracodawcy. Przy średniej krajowej - jakieś sto kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

 • kwantax

  Oceniono 5 razy 5

  a gdzie artykuł dla umiejących czytać?. Czyżby s.ra.ze.m.ska szczeniaczeria, która opanowała portal zapomniała jak się pisze?

 • kocurimysza

  Oceniono 6 razy 4

  Zeby Ziemniaki kosztowaly 1 kg. 5 zl. ? polskie jablka ktorych mamy nadmiar byly drozsze o Pomaranczy Bananow . PISowcy z h..ami si pozamieniali .TO TERAZ STARE DZIADY NAZRECIESIE PISEM .

 • Krzysztof Baranowski

  Oceniono 4 razy 2

  Czekam na te podwyżki z utęsknieniem bo dopóki suweren na swojej dupie nie poczuje "rządów" niemot pisowych, dopóty będzie pozwalał się okradać i zamieniać ten kraj w burdel (niekoniecznie banasia).

 • Sie Masz

  Oceniono 4 razy 2

  @ewropejczyk
  To za podwyzki w innych miastach tez Trzaskowski odpowiada?Linia partyjna sie deczko zmienila z wina Tuska?

 • central2

  Oceniono 1 raz 1

  F-35 zamówione. Amerykanie są przyjaciółmi. Życi też chcą być przyjaciółmi ale dopiero jak im oddamy kasę za rzekome mienie bezspadkowe (pis już szykuje ustawę, w przyszłym roku będą jaja). Unia Europejska nas szantażuje, że albo zapłacimy za niemieckie technologie, które emitują CO2 poza Europą albo wypierpol.
  Na to wszystko trzeba duuuużo pieniędzy, więc to dopiero nieśmiały początek podwyżek.

 • punter

  Oceniono 7 razy 1

  Mateuszkowi na studiach historycznych ani w banku nie powiedzieli, że ekonomii, fizyki i śmierci nie da się oszukać.

 • autonomy

  Oceniono 3 razy -1

  Polacy są bogaci. Stać nas na ekologiczną produkcję energii, na ekologiczny opał, byle nie węgiel od ruskich. Jesteśmy bogatsi od Niemców, mamy wiatraki, parę elektrowni atomowych (co prawda na papierze, ale to już coś). Damy radę miśki wydać kilka stówek na energię? Jasne, że damy! Jak nie my to kto?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX