Biedronka podnosi wynagrodzenia. 57 tys. osób od stycznia z pensjami wyższymi nawet o 500 zł

Niemal 57 tys. pracowników sieci Biedronka od stycznia będzie otrzymywało wyższe wynagrodzenia. Osoby pracujące w sklepach otrzymają od 100 do 350 zł brutto więcej, zaś pracownicy z centrów dystrybucyjnych o 150-500 zł więcej.

Jak informuje Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, podwyżki w styczniu otrzyma niemal 57 tys. osób spośród 67 tys. pracowników spółki. Wyższe pensje otrzymają pracownicy sklepów, sprzedawcy i sprzedawcy-kasjerzy, a w centrach dystrybucyjnych: magazynierzy, magazynierzy kompletacji i inspektorzy ds. administracyjno-magazynowych. Jest tylko jeden warunek - ocena za ubiegły rok na poziomie minimum "zgodnie z oczekiwaniami".

Biedronki podnosi pensje w sklepach nawet o 350 zł

Styczniowe podwyżki na stanowiskach sprzedawców-kasjerów, kasjerów i pracowników sklepów wyniosą od 100 do 350 zł brutto miesięcznie. Jak tłumaczy Biedronka, dokładna kwota zależy od stanowiska, stażu pracy i lokalizacji.

Po podwyżce, początkujące osoby zatrudnione na pełny etat na stanowisku sprzedawcy-kasjera zarobią od 3050 do 3200 zł brutto miesięcznie (zależnie od lokalizacji). W tę kwotę jest już wliczona nagroda za obecność. Od 3200 zł na miesiąc w mniejszych miejscowościach do 3650 zł w największych miastach będą od stycznia zarabiali z kolei pracownicy sklepów Biedronki ze stażem trzech lat pracy w sieci.

Biedronka podnosi także maksymalną wysokość miesięcznej premii uznaniowej za wyniki sklepu i jakość obsługi. Dotychczas było to 200 zł brutto, po zmianach 270 zł. Jednocześnie zapowiada - na kwiecień 2020 r. - podwyżki także dla kierowników sklepów i ich zastępców z mniejszym stażem pracy.

>>> Oto najświeższa Biedronka w Polsce. Jest nowocześnie i proekologicznie

Zobacz wideo

Biedronka w magazynach zapłaci nawet o 500 zł więcej

Podwyżki od stycznia 2020 r. otrzymają także pracownicy wszystkich 16 centrów dystrybucyjnych Biedronki. Będą oni zarabiali o 150 do 500 zł więcej niż obecnie. Konkretnie, pensje magazynierów i magazynierów kompletacji, w zależności od stanowiska, stażu pracy oraz lokalizacji, będą wynosić od 3400 zł do 4150 zł brutto. W te kwoty także wliczono już nagrody za obecność w danym miesiącu. Osoby zatrudnione na tych stanowiskach mogą otrzymać również uznaniową premię miesięczną, która - jak informuje Biedronka - w przypadku magazyniera kompletacji, przy jego średniej efektywności w danym miesiącu - wynosi 1200 zł brutto.

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce. W blisko 3 tys. sklepów i 16 centrach dystrybucyjnych zatrudnia łącznie ponad 67 tys. osób.

Więcej o: