Żabka ma w Polsce już 6000 sklepów. Tylko w tym roku otwarto 650 nowych

Jubileuszowy sklep Żabki znajduje się przy ul. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie i został otwaty w tym tygodniu. W samej stolicy istnieje aż 600 punktów tej sieci.
Zobacz wideo

Jak podaje serwis wiadomoscihandlowe.pl, jubileuszowy, nowo otwarty sklep znajduje w budynku Bliska Wola Center się przy ul. Prymasa Tysiąclecia. Co ciekawe, sieć świętowała w  tym tygodniu podwójdnie, gdyż jest to zarazem 600 sklep w Warszawie. 

Żabka otworzyła 6000. sklep. Sieć nie zamierza kończyć ofensywy 

 - W 2019 roku otworzyliśmy 650 nowych sklepów, zmodernizowaliśmy ok. 1,6 tys. placówek. Co ważne rozwijamy się nie tylko w dużych aglomeracjach, ale również w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców. W tym roku otworzyliśmy sklepy w 36 miejscowościach, w których wcześniej nas nie było. Pojawiamy się w dogodnych lokalizacjach i w odmienionym formacie, który został bardzo pozytywnie przyjęty przez konsumentów i wpłynął na 30 proc. wzrost liczby nowych klientów w sklepach po modernizacji - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Żabki, Tomasz Suchański. 

Wzmożona aktywność w 2019 roku to jednak dopiero początek ofensywy. W najbliższych latach również pojawiać się będą kolejne Żabki. Jak wskazuje prezes spółki na polskim rynku jest miejsce nawet dla 10 tys. sklepów tego typu. Poza otwieraniem nowych sklepów Żabka mocno rozwija się na niwie cyfrowej. Coraz większą popularnością cieszy się aplikacja mobilna Zappka, a w doborze lokalizacji wykorzystywana jest sztuczna inteligencja

Żabka dobrze sobie z zakazem handlu w niedzielę 

Żabka zyskała popularność, gdyż wiele placówek jest czynnych podczas zakazu handlu w niedzielę. Jest to możliwe, gdyż sieć bazuje na sklepach franczyzowych. Sklepy tego typu mogą być otwarte, jeśli "za ladą" stają ich właściciele. Przypominamy, że w przyszłym roku przepisy o zakazie handlu w niedzielę zostaną zaostrzone. W 2020 roku będzie jedynie siedem niedziel handlowych - 26.01, 05.04, 26.04, 28.06, 30.08, 13.12, 30.12.

>>> Dowiedz się więcej: Dziurawy zakaz handlu. Jeszcze przed świętami sieć abc chce być jak Żabka. Wprowadza usługi kurierskie

Więcej o: