Niedziele handlowe. Czy 22 grudnia wypada niedziela handlowa? Podpowiadamy

W ubiegłym roku weszła w życie ustawa ograniczająca handel w niedziele. Grudzień jest jednak wyjątkowy, gdyż jest w nim więcej niedziel handlowych, niż miało to miejsce w poprzednich miesiącach.
Zobacz wideo

Zgodnie z nowym prawem, w 2019 roku na zakupy do sklepów wielkich sieci handlowych możemy bez obaw pójść tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. Grudzień jest jednak wyjątkiem od tej reguły. Ze względu na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, w tym miesiącu wypadają aż trzy handlowe niedziele

Niedziele handlowe 2019

Jedną z nich jest niedziela 22 grudnia. Tego dnia otwarte będą więc centra handlowe i duże sklepy. Jeszcze jedna optymistyczna wiadomość jest taka, że za tydzień będzie dokładnie tak samo - ustawa o zakazie handlu nie będzie wtedy obowiązywać. 

W szale świątecznych zakupów warto jednak również pamiętać, iż tuż obok nas może być niewielki, ale bardzo dobrze zaopatrzony, lokalny sklepik. I w nim będziemy mogli np. zamówić i zakupić produkty na wigilijny stół, nie tracąc czasu na pokonywanie kilometrów w handlowych alejkach wielkiego supermarketu.

Niedziele handlowe w 2020 roku

Ponieważ do zakończenia 2019 roku zostało nam już tylko kilka dni, informujemy, że w związku z ustawą o zakazie handlu, od początku przyszłego roku czeka nas kolejna duża zmiana. Hipermarkety i duże, sieciowe sklepy będą mogły być otwarte tylko w siedem niedziel w roku. Będą to dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz niedziela poprzedzającą Wielkanoc i dodatkowo ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Więcej o: