Maciej Wierzyński pożegnał się z widzami. "Horyzont" TVN24 z nowym gospodarzem

Maciej Wierzyński, znany i ceniony dziennikarz, po 14 latach rozstaje się z programem "Horyzont" emitowanym w TVN24. Program, który widzowie mogą oglądać od 2006 roku z anteny jednak nie znika. Ma nowego, bardzo znanego gospodarza.
Zobacz wideo

Maciej Wierzyński, gospodarz programu "Horyzont" emitowanego w TVN24, w minioną sobotę 21 grudnia pożegnał się z widzami. Wyjaśnił, że to ostatni odcinek, który poprowadził. "Starałem się państwa nie zanudzać informacjami zza granicy i przypominaniem, że nie jesteśmy pępkiem świata" - stwierdził.

Wierzyński z "Horyzontem",  w którym omawiane są najważniejsze światowe wydarzenia mijającego tygodnia, związany był od 14 lat, czyli od samego początku.

"Horyzont" nie znika z anteny TVN24

Program z anteny jednak nie znika. Rolę gospodarza przejmuje Jacek Stawiski, redaktor naczelny TVN24 BiS. Ze stacją związany jest od 13 lat, wcześniej pracował m.in. w BBC i RMF FM.

Wierzyńskiego starsi widzowie pamiętać mogą z magazynu "Pegaz" emitowanego w TVP. W Telewizji Polskiej prowadzący "Horyzont" poznał Mariusza Waltera. Z założycielem TVN przez dwa lata pracował w "Studiu 2" w TVP. Publiczny nadawca zwolnił go po wprowadzeniu stanu wojennego. W roku 1984 przeniósł się do USA, jednak już w roku 1989 wrócił, by zostać szefem Radia Wolna Europa na Europę Wschodnią.

Czytaj też: Adam Pieczyński po prawie 20 latach pracy kończy karierę w TVN24. Telewizja ma już następcę

Prowadził słynną debatę pomiędzy Lechem Wałęsą a Stanisławem Tymińskim, którzy walczyli o tytuł pierwszego wybranego w demokratycznych wyborach prezydenta. Do TVN24 trafił w roku 2004.

Więcej o: