Koniec Lidl Podróże. Lidl po dwóch latach zamyka ten biznes. "Każdy klient zostanie objęty opieką"

Lidl Polska poinformował o zamknięciu projektu Lidl Podróże. Spółka nie wyjaśnia przyczyn decyzji. - Wszyscy klienci, którzy kupili wycieczkę lub ubezpieczenie w ramach Lidl-podróże.pl, będą mogli je zrealizować zgodnie z zawartymi umowami - zapewnia firma.

Lidl kończy z projektem Lidl Podróże po nieco ponad dwóch latach. W komunikacie nie wyjaśnia, co wpłynęło na decyzję o likwidacji tej marki. Klienci otrzymują jedynie podziękowania "za wspólny czas pełen wspaniałych podróży i wspomnień" oraz zaproszenie do zakupów w sklepach stacjonarnych i online Lidla. Jednocześnie sieć zapewnia, że wszystkie zakupione wycieczki zostaną zrealizowane zgodnie z planem.

Zapewniamy, że wszyscy Klienci, którzy kupili wycieczkę lub ubezpieczenie w ramach Lidl-podróże.pl, będą mogli je zrealizować zgodnie z zawartymi umowami. Każdy Klient zostanie objęty opieką bezpośrednio przez organizatora wycieczki, którą wykupił. Każdy z Klientów otrzyma bezpośrednio informacje za pośrednictwem poczty elektronicznej i/lub telefonicznie

- czytamy w oświadczeniu spółki Lidl Polska.

embed

>>> Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Zobacz wideo

Lidl Podróże ruszyły w 2017 r.

Lidl zainaugurował projekt Lidl Podróże we wrześniu 2017 r. Spółka sama nie organizowała wycieczek, była pośrednikiem współpracującym z wybranymi biurami podróży. Jednak w jej ofercie można było znaleźć wycieczki zaprojektowane specjalnie dla Lidl Podróże. Chodzi np. o warsztaty kulinarne czy spływy kajakowe z Aleksandrem Dobą.

W projekcie stawiać miano na przemyślane i dopasowane do klientów wczasy będące alternatywą dla biernego wypoczynku. Oferowano zarówno weekendy w Polsce za kilkaset złotych, jak i np. wyjazdy w egzotyczne miejsca (np. Seszele, Malediwy) i niecodzienne atrakcje typu wyprawa na Kilimandżaro czy rejs wzdłuż wybrzeża Alaski. W przypadku tych ostatnich ofert ceny oscylowały jednak w okolicach kilkunastu tysięcy złotych.

Lidl Podróże były "kalką" Lidl Reisen, czyli podobnej spółki działającej od 13 lat w Niemczech. Wygląda jednak na to, że w Polsce po prostu projekt się nie przyjął.

Jak donosi "Rzeczpospolita", już rok temu mowa była o tym, że Lidl Podróże nie odnoszą sukcesu finansowego. Aleksandra Robaszkiewicz, rzeczniczka prasowa Lidl Polska, zamknięcie Lidl Podróże tłumaczy koniecznością rozwoju innych obszarów biznesu spółki. Zapewnia jednak, że wszystkim pracownikom zatrudnionym w ramach projektu w centrali naszej firmy zaoferowano możliwość kontynuowania zatrudnienia w innych działach Lidl Polska.

Więcej o: