Przejęcie Frisco.pl na finiszu. Eurocash będzie jedynym właścicielem

Frisco.pl, najdłużej działający na polskim rynku supermarket online jest liderem polskiego segmentu e-grocery. Od 2014 r. jego strategicznym akcjonariuszem była firma Eurocash, która kupi łącznie 56 proc. udziałów we Frisco S.A.

Jak donoszą Wiadomości Handlowe, na skutek zawartej umowy handlowej fundusze MCI TechVentures sprzedadzą 56 proc. akcji spółki Frisco S.A. na rzecz firmy Eurocash. Grupa Eurocash, jako strategiczny udziałowiec Frisco, posiadał w spółce 44 proc. udziałów od 2014 r. W rezultacie transakcji Eurocash - największa polska firma dystrybuująca produkty FMCG - stanie jedynym właścicielem spółki Frisco, jednego z najważniejszych podmiotów segmentu e-grocery w Polsce, który w 2019 r. otworzył nowoczesny, zautomatyzowany magazyn w Klaudynie pod Warszawą. Nowy obiekt umożliwi spółce zwiększyć skalę działalności czterokrotnie.

>>> Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach. Sprawdź nasze propozycje

Zobacz wideo

Wielomilionowe inwestycje

Wcześniejsza inwestycja funduszy MCI TechVentures we Frisco opłaciła się. Firma zainwestowała w czasie, gdy spółka generowała przychody na poziomie 17 mln zł. W ciągu siedmiu lat wzrosły siedmiokrotnie. Bieżąca transakcja z udziałem Grupy Eurocash ma być rozliczona w czerwcu 2020 r. MCI TechVentures szacuje zwrot z inwestycji w spółkę Frisco na poziomie 22,5 proc. Co więcej, beneficjentem transakcji jest również fundusz Helix Venture Partners, którego inwestorem jest Grupa PFR. Fundusz inwestycyjny MCI TechVentures szacuje, że wartość przychodów spółki Frisco za 2019 r. ma osiągnąć poziom 120 mln zł.

MCI TechVentures jest jednym z największych w Europie Środkowo-Wschodniej technologicznych funduszy inwestycyjnych, zarządzającym kapitałem 2,3 mld zł. Eurocash to polska spółka akcyjna powstała w 1993 r., do której należą takie sklepy jak Eurocash Cash&Carry, Groszek, Lewiatan, czy Mila. Akcje spółki są notowane na giełdzie od 2005 r.

Więcej o: