Córka Bruce'a Lee pozywa sieć fast foodów. Żąda 30 mln odszkodowania za wykorzystanie wizerunku ojca

Bruce Lee Enterprises pozywa sieć fast foodów Real Kungfu za nielegalne wykorzystanie wizerunku mistrza sztuk walki. Firma żąda usunięcia loga oraz 30-milionowego odszkodawania.

Jak podaje bbc.com, Bruce Lee Enterprises, którym przewodzi Shannon Lee twierdzi, że chińska sieć fast foodów Real Kungfu bez zezwolenia wykorzystała wizerunek mistrza sztuk walki w swoim logo. W związku z tym BLE żąda 30 mln dolarów odszkodowania oraz usunięcia logo.

Logo Real Kungfu przedstawia mężczyznę łudząco podobnego do Bruce'a Lee, który znajduje się w bojowej pozie. 

Fast Food wykorzystał wizerunek Bruce'a Lee. Córka aktora żąda wielomilionowego odszkodowania

Z żądaniami córki Bruce'a Lee nie zgadza się sieć fast foodów, twierdząc, że zgodę na takie logo otrzymała wiele lat temu od lokalnych władz. 

Logo sieci Real Kungfu jest tym, które otrzymała po rygorystycznej kontroli przez krajową agencję znaków towarowych. Używamy go już od 15 lat i jesteśmy zaskoczeni, że po takim czasie zdecydowano się na posądzenie nas o kradzież wizerunku Bruce'a Lee. Obecnie analizujemy całą sprawę i przygotowujemy naszą odpowiedź.

- czytamy w komunikacie firmy zaprezentowanym na chińskiej platformie Weibo.

Na razie sprawy nie skomentowali przedstawiciele Bruce Lee Enterprises, która zajmuje się licencjonowaniem i sprzedawaniem wizerunku mistrza sztuk walki. Nie wiadomo, jak zakończy się spór zwłaszcza, że chiński rząd zamierza zaostrzyć przepisy dotyczące ochrony praw własności intelektualnej. 

Real Kungfu zostało założone w 1990 roku w Guangzhou. Obecnie posiada około 600 restauracji, w 2014 roku China Daily umieściła fast food na 8 miejscu w zestawieniu najlepszych sieci szybkiej obsługi w Chinach

>>> Dowiedz się więcej: McDonald's wprowadzi w Europie nowe ekologiczne słomki. Poprzednie były krytykowane przez klientów

Więcej o: