17 mln zł za apartament w Warszawie. Oto najdroższe adresy w Polsce w 2019 roku

Ceny na rynku nieruchomości w Polsce od kilku lat szaleją. W 2019 roku padły kolejne rekordy - za luksusowy apartament w centrum Warszawy zapłacono aż 17 mln zł.
Zobacz wideo

Ceny mieszkań drożeją w Polsce w zawrotnym tempie. W górę idą ceny nie tylko "przeciętnych" nieruchomości. Jak wynika z zestawienia urban.one na temat najdroższych adresów w Polsce, coraz więcej płacimy również za luksusowe apartamenty. 

Kamienica w Warszawie rekordowo droga. 36 tys. zł za metr kwadratowy

Foksal 13/15 - to pod tym adresem znajdziemy najdroższe nieruchomości w Warszawie w 2019 roku. Jak wynika z zestawienia, rekordowo drogie były dwa apartamenty umiejscowione w XIX-wiecznej kamienicy, która przeszła w ostatnich latach gruntowną renowacje. Nabywcy zapłacili za nie 17 i 11 mln zł. W przypadku tego droższego, cena za metr kwadratowy wyniosła 36 tys. zł. Trzecim najdroższym adresem był apartament znajdujący się przy ul. Flory 3 w Warszawie w okolicach Placu Unii Lubelskiej. Za 232-metrowy lokal na szóstej kondygnacji budynku zapłacono 5,75 mln zł. Na dalszych pozycjach znalazły się dwie nieruchomości umiejscowione przy ul. Wiejskiej, za które zapłacono również kwoty rzędu 5 mln zł. 

Stawki w TOP3 transakcji roku to ok. czterokrotność średniej ceny za m2 mieszkania w Warszawie. W tym roku jest ciekawie o tyle, że najbardziej spektakularne transakcje dotyczyły mieszkań blisko siebie, w promilu 2,5 km. Okolice Śródmieścia na najbliższe lata stały się naturalnym wyborem dla zamożnych osób ceniących sobie kameralne i klimatyczne inwestycje, o unikalnym charakterze

- tłumaczyła Barbara Bugaj, starszy analityk ds. rynku nieruchomości w urban.one.

Analitycy z urban.one wyróżnili również 2,5 ha działki pomiędzy ul. Obrzeżną a Postępu na Mokotowie, która kosztowała 65 mln zł. Wysoko w zestawieniu znalazły się również grunty we Wrocławiu. 

Więcej o:
Komentarze (33)
17 mln złotych za apartament i rekordowo drogie grunty w Gdańsku. Oto najdroższe adresy w Polsce w 2019 roku
Zaloguj się
 • qqracza

  Oceniono 16 razy 12

  Bierzcie przykład z naszego premiera, który taniutko nabywa działki po cenie rynkowej, bo inaczej powinien siedzieć.

 • justas32

  Oceniono 12 razy 8

  A Krul Wolski Jarosław Bezzębny dostał willę od tatusia za darmo. On też ją dostał za darmo - wystarczy mieć komunistyczne zasługi dla reżimu...

 • kresedebarg

  Oceniono 3 razy 3

  Gdybym miał tyle kasy, w życiu bym się nie przywiązywał do jednego miejsca.

 • farcry3

  Oceniono 5 razy 3

  Rozumiem, że warszawski smog do wdychania jest juz gratis ? :-))
  Te wybujale ceny nieruchomości czy transfery kopaczy idące w setki milionow euro to chyba jakaś pralnia pieniędzy. No i okazje inwestycyjne z KK , jak nasz premier.

 • junk92508

  Oceniono 3 razy 1

  Ceny najwyższe blisko Sejmu i rządu - koledzy Banasia i spółki w coś muszą pakować kasę wyprowadzają skąd się da...

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 13 razy 1

  "gruntowną renowacje"
  renowację, tumanie. Word co tego nie poprawi , bo istnieje wyraz "renowacje" jako l.mn. od renowacja. Aż strach pomyśleć jakie byki walisz bez Worda.

 • lun2000

  Oceniono 2 razy 0

  jedno co mi się podoba, ze przynajmniej w Warszawie skonczyła się taka "urawniłowka" jezeli chodzi o ceny z metra. nie jest tak, że wszędzie po osiem czy dziesieć z metra. Są rzeczywiscie miejsca wyjątkowe a jakieto zależy od sentymentu czesto kupujacych, za które moze się ktoś znajdzie i zapłaci te 30tys z metra ale są tez jakies peryferie przez grzecznosc ich nie wymienię, jakies bloki rozsypane bez składu i ładu, gdzie mieszkanie wg mnie nawet 5 nie jest warte. Tak juz jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX