17 mln zł za apartament w Warszawie. Oto najdroższe adresy w Polsce w 2019 roku

Ceny na rynku nieruchomości w Polsce od kilku lat szaleją. W 2019 roku padły kolejne rekordy - za luksusowy apartament w centrum Warszawy zapłacono aż 17 mln zł.
Zobacz wideo

Ceny mieszkań drożeją w Polsce w zawrotnym tempie. W górę idą ceny nie tylko "przeciętnych" nieruchomości. Jak wynika z zestawienia urban.one na temat najdroższych adresów w Polsce, coraz więcej płacimy również za luksusowe apartamenty. 

Kamienica w Warszawie rekordowo droga. 36 tys. zł za metr kwadratowy

Foksal 13/15 - to pod tym adresem znajdziemy najdroższe nieruchomości w Warszawie w 2019 roku. Jak wynika z zestawienia, rekordowo drogie były dwa apartamenty umiejscowione w XIX-wiecznej kamienicy, która przeszła w ostatnich latach gruntowną renowacje. Nabywcy zapłacili za nie 17 i 11 mln zł. W przypadku tego droższego, cena za metr kwadratowy wyniosła 36 tys. zł. Trzecim najdroższym adresem był apartament znajdujący się przy ul. Flory 3 w Warszawie w okolicach Placu Unii Lubelskiej. Za 232-metrowy lokal na szóstej kondygnacji budynku zapłacono 5,75 mln zł. Na dalszych pozycjach znalazły się dwie nieruchomości umiejscowione przy ul. Wiejskiej, za które zapłacono również kwoty rzędu 5 mln zł. 

Stawki w TOP3 transakcji roku to ok. czterokrotność średniej ceny za m2 mieszkania w Warszawie. W tym roku jest ciekawie o tyle, że najbardziej spektakularne transakcje dotyczyły mieszkań blisko siebie, w promilu 2,5 km. Okolice Śródmieścia na najbliższe lata stały się naturalnym wyborem dla zamożnych osób ceniących sobie kameralne i klimatyczne inwestycje, o unikalnym charakterze

- tłumaczyła Barbara Bugaj, starszy analityk ds. rynku nieruchomości w urban.one.

Analitycy z urban.one wyróżnili również 2,5 ha działki pomiędzy ul. Obrzeżną a Postępu na Mokotowie, która kosztowała 65 mln zł. Wysoko w zestawieniu znalazły się również grunty we Wrocławiu

Więcej o: