To koniec historii marki Warmia. Polska firma odzieżowa znika z rynku po 60 latach. 140 osób straci pracę

Firma odzieżowa Warmia, która funkcjonowała przez 60 lat, znika z rynku. Producent odzieży wierzchniej dla kobiet i mężczyzn kończy działalność z przyczyn ekonomicznych.

Informację o tym, że renomowany producent odzieży wierzchniej damskiej i męskiej kończy swoją działalność, potwierdziła w rozmowie z PAP Ewa Wiszniewska, zastępca dyrektora powiatowego urzędu pracy w Kętrzynie. 

- 9 grudnia do urzędu pracy wpłynęło pismo, iż z przyczyn ekonomicznych zakład przestaje istnieć z dniem 31 grudnia, a 140 osobom wręczone zostaną wypowiedzenia z pracy. To w większości szwaczki, ale także konserwatorzy, brygadziści i pracownicy administracyjni - powiedziała Wiszniewska.

Warmia kończy działalność. Spółka chce odstąpić sklep i sprzedać zapasy odzieży

Jeszcze w listopadzie firma nie informowała o planowanych zwolnieniach i wstrzymaniu produkcji. Decyzja o likwidacji spółki Warmia utrzymywana była w tajemnicy do ostatniej chwili - informuje money.pl

Na stronie internetowej firmy pojawiło się ogłoszenie o odstąpieniu sklepu odzieżowego w centrum Kętrzyna wraz z kompletnym wyposażeniem oraz hurtowej sprzedaży zapasów płaszczy i kurtek. Firma Warmia nie podaje jednak informacji na temat zakończenia działalności.

Spółka akcyjna Warmia istnieje od 1959 roku. Do 2013 roku była własnością Skarbu Państwa, następnie przejął ją prywatny inwestor. Firma ta współpracowała z markami zachodnimi, takimi jak Hugo Boss AG, Bugatti GmbH, Dressler czy Pikeur z grupy Brinkmann. 

Więcej o: