Od lutego nowy cennik Play na kartę. Będzie drożej. Wymiana karty SIM płatna

Część klientów sieci Play od połowy lutego musi liczyć się ze zmianą cenników. Cena minuty połączenia drożeje symbolicznie. Najważniejsza zmiana to wprowadzenie opłaty za usługę, która do tej pory dla większości użytkowników jest darmowa.

>>> Zobacz także: Aplikacje, które pomogą zrealizować noworoczne postanowienia. Pomagają w dotrzymaniu słowa danemu samemu sobie

Zobacz wideo

Play informuje, że dla części swoich klientów od 15 lutego 2020 roku ceny będą wyższe. Chodzi o korzystających z ofert na kartę realizowanymi przez Play i Red Bull Mobile.

Play podnosi ceny na kartę. Drożej za połączenia i wiadomości SMS. Zmian jest więcej

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie krajowe połączenia głosowe oraz wideo na numery stacjonarne i komórkowe, a także połączenia głosowe w ramach roamingu UE będą kosztować 0,30 zł za minutę (obecnie jest to 29 groszy).

Wiadomości SMS do krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych oraz wiadomości SMS w ramach roamingu UE to od lutego 0,19 zł. Tu zmiana jest bardziej odczuwalna, bo do tej pory w większości taryf wiadomość kosztowała 0,09 zł.

Zmiana cennika nie dotyczy taryfy Play na Kartę odNOWA, w której SMS kosztuje dziś 0,29 zł.

Play będzie też żądał pieniędzy za wymianę karty SIM z winy konsumenta. Usługa, w wielu przypadkach darmowa, kosztować będzie zawsze 19,99 zł.

Orange też podniósł ceny

Play nie jest jedyną siecią, która wprowadziła w ostatnim czasie podwyżki. Więcej od kilku miesięcy płacą m.in. użytkownicy Orange Free. Internet w ofercie na kartę kosztuje znacznie więcej - za przedłużenie pakietu internetowego płacimy teraz odpowiednio: 5zł (o 7 dni), 15 zł (o 31 dni) lub 99 zł (o 365 dni).

Od 1 października 2019 r. w taryfach Orange na kartę, cena połączeń krajowych do sieci komórkowych i stacjonarnych również się zmieniła - wzrosła z 29 g  na 30 gr za minutę.

Cyfrowy Polsat, czyli Plus również w górę

Zygmunt Solorz-Żak w lipcowej wypowiedzi dla Reutersa zapowiedział, że Cyfrowy Polsat - kontrolujący Polkomtela, operatora sieci Plus - podniesie ceny abonamentu. Szef telekomunikacyjnego giganta argumentował swoją decyzję wcześniejszymi podwyżkami  m.in. w Orange, które związane są z przygotowaniami do wdrożenia w Polsce sieci 5G.

W wakacje Polsat poinformował o tym, że podnosi ceny za pakiety telewizyjne. W górę poszły opłaty nie tylko za "satelitę", ale i kablówkę. Wcześniej operatorzy płacili bowiem 2 zł za pakiet kanałów Polsatu od każdego gospodarstwa domowego. Opłatę zwiększono do 4,63 zł.

Czytaj też: Rekompensaty za podwyżki cen prądu w 2021 roku? Sasin: nie mamy legislacyjnego noża na gardle

Więcej o: