Kursy walut 06.01 o godz. 9. Notowania złotego względem głównych walut [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w poniedziałek 6 stycznia na godzinę 9:00. Jedno euro kosztuje 4,25 zł, natomiast dolar 3,80 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,91 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 4,97 zł.

W piątek 3 stycznia grudnia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązują aż do 7 stycznia. Względem poprzedniego notowania zauważalnie w górę powędrował kurs dolara, który odbił się po tym, jak w pewnym momencie spadł poniżej granicy 4,80 zł. Mocno w dół spadła natomiast wartość funta szterlinga (aż o 0,56 proc.). Na stabilnym poziomie otrzymuje się frank szwajcarski, oraz euro. W przypadku drugiej z walut jest to ostatnio normą.

Poniedziałkowy poranek przyniósł pewne zmiany na rynkach walutowym i to pozytywne dla krajowej waluty. Na ten moment złoty umacnia się względem wszystkich głównych walut. Najmocniej w dół lecą na dolar oraz funt szterling, których wartość spada o ok. 0,50 proc. 

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 06.01.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

  • kurs euro: 4,2569 zł
  • kurs dolara: 3,8213 zł
  • kurs franka szwajcarskiego: 3,9254 zł
  • kurs funta szterlinga: 4,9934 zł

Zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana na stronie NBP 7 stycznia 2020 roku między godziną 11:45 a 12:15.

Zobacz wideo

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut? 

Choć w Polsce 6 stycznia jest dniem wolnym od pracy z okazji Święta Trzech Króli, to reszta rynków światowych jest otwarta. Na wartość funta wpłynąć może publikacja wskaźników Composite PMI oraz PMI dla usług w Wielkiej Brytanii. Dla kursu dolara w minimalnym stopniu istotne natomiast mogą okazać się pozycje spekulacyjne CFTC dotyczące ropy naftowej, surowców naturalnych oraz zboża. Należy pamiętać, że waluta amerykańska jest w ostatnich dniach niestabilna, co jest wynikową konfliktu na linii Stany Zjednoczone - Iran