Komentarze (345)
Inflacja najwyższa od blisko ośmiu lat. Ceny w grudniu wystrzeliły. Będzie jeszcze drożej
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • marcus_210b

  Oceniono 12 razy 10

  Ludzie oglądałem TVP w listopadzie czy grudniu gdzie dwóch przypadkowych przechodniów zapytano o to czy jest inflacja. Jeden powiedział że paliwo jest w tej samej cenie jak rok temu a drugi że cena pietruszki spada. Rzetelny reportaż na podstawie którego mogę śmiało powiedzieć że inflacji nie ma i nie będzie

 • kinlej

  Oceniono 12 razy 10

  Trzeba szybko wydrukować więcej pieniędzy i rozdać nierobom żeby im skompensować

 • czechy11

  Oceniono 10 razy 10

  Towarzysz Duda wyjaśnił wam ze ceny rosną bo Janusze i Grażyny się bogacą 😂😂😂

 • wejsunek47

  Oceniono 12 razy 10

  wina Tuska.... a szydło i kempa koszą po 40 tys miesięcznie i mają suwerena głęboko w d....

 • wgrego

  Oceniono 9 razy 9

  inflacja podskoczyła pisowi? tym gorzej dla inflacji... zaraz się zacznie nagonka, a holecka wytłumaczy motłochowi...

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 9 razy 9

  Jeśli sukces pisowskich nieudaczników można mierzyć skalą inflacji, jej dynamiką, to rzeczywiście - PIS osiąga sukces.
  Szkoda, że w odwrotny, wsteczny sposób.

 • js08836

  Oceniono 9 razy 9

  Większość ekonomistów zaskoczonych ? To pokazuje że lepiej ,gdyby zajęli się czymś innym, ale nie ekonomią. Teraz już na 100 % wiadomo, że waloryzacja emerytur jest poniżej progu inflacyjnego. O tym było wiadomo , dy tylko rząd ogłosił 500+ na pierwsze dziecko i że nie 22 mld. będą potrzebne a 40 mld., aby zaspokoić obietnice. Tak więc emerycie , twoja siła nabywcza portfela znów znów dała nura. nów emerycie ma mniej niż miałeś.

 • jeffcostello1977

  Oceniono 9 razy 9

  Wyborcy PiS nie wiedzą co oznacza termin inflacja. Ta wiedza nie jest im do niczego potrzebna.

 • zraluk7

  Oceniono 9 razy 9

  PiSowski dobrobyt. Komuna wraca pełną gębą. Kiedy kartki na mięso?

 • spyderman2

  Oceniono 9 razy 9

  duda i matousz powiedzieli w TVPIS że inflacji, ocieplenia klimatu oraz pedofili biskupiej nie ma. ja im wieże!!!!
  - sóweren

 • marc.pl

  Oceniono 8 razy 8

  Właśnie dzisiaj otrzymałem informację od operatora sieci kablowej że od 1 lutego abonament o 10 zł. droższy - wyborcy PiS wsadźcie sobie w tyłki tą "dobrą zmianę".

 • art.b

  Oceniono 8 razy 8

  To nowy program PiS... Inflacja+

 • jare_jare

  Oceniono 10 razy 8

  Inflacja-sracja! To tylko ceny wstają z kolan.

 • goupille

  Oceniono 10 razy 8

  INFLACJA+

 • 99venus

  Oceniono 8 razy 8

  Dziwię się,że inflacja zaskoczyła ekonomistów.Każdy to widział każdego dnia.Chyba,że chodzi o ekonomistów PiS.

 • cinexoi

  Oceniono 8 razy 8

  Rano w Trócje "przekazali", że inflację odczują głównie te gospodarstwa domowe, w których kupuje się dużo produktów spożywczych....
  Tak, że luz...

 • Ja Krol

  Oceniono 10 razy 8

  Ekonomiści zaskoczeni? Rozbawilem się :) skoro mamy takich zaskoczonych ekonomistów to trudno się dziwić że gospodarka kiepsko się ma.

 • marek.usc

  Oceniono 12 razy 8

  GUS działa na zlecenie rządu, inflacja jest na poziomie 10%, gdyby GUS taka inflację ogłosił trzeba by o tyle podnieść emerytury renty płace w budżetówce a potem zadania płacowe by rosły w zwykłych firmach ... Ludzie wy nie rozumiecie że biedniejemy

 • goldberg

  Oceniono 16 razy 8

  "Tylko naród, którego warstwy inteligenckie zostaną zniszczone da się zepchnąć do roli niewolników" - ta idea, przyświecająca Hitlerowi oraz Stalinowi w czasie II wojny światowej, zadecydowała o losie Polski na następne kilkadziesiat lat. Obecnie trwa promocja niewykształconych chamów, nierobów, disco polowców, nazioli, obrońców pedofilów i nieudaczników na "jedynych prawdziwych Polaków". Jak niski iloraz inteligencji trzeba mieć aby dawać sobą manipulować za pomocą kretyńskich frazesów typu : "Polska w ruinie","zdradzeni o świcie", "kryształowy człowiek", "w PRL-u bronił ludzi", "bezdomny podarował", "ksiądz prowadził bioenergoterapię wkładając palce w pochwy 6 letnich dziewczynek"", "bóg kazał niszczyć środowisko", "Polacy nie nadążają z wydawaniem pieniędzy".

 • xynat

  Oceniono 7 razy 7

  Gdy studiowałem rachunkowość uczyłem się, że gdy na rynek trafia nagle wiele pieniędzy traci on na wartości. 500+, 13 i 14 emerytura itp. Utrata wartości pieniądza to własnie inflacja. Zobaczycie co się stanie w lutym gdy zaczną się pierwsze wypłaty 2600 minimalnej krajowej. Jeśli gospodarka kraju sama nie jest w stanie wypracować podwyżek to za Chiny ludowe nie wolno tego sztucznie regulować. Niemcy więcej sprzedają niż kupują więc do Niemiec "wjeżdża" więcej pieniędzy niż "wyjeżdża". Zatem tam są podwyżki pensji bez podwyżek cen. W Polsce jest dokładnie na odwrót. W efekcie wraz z podwyżkami pensji i różnych socjali rosną tez ceny w sklepach. A to powoduje, że matematycznie ludzie zarobią więcej ale faktycznie wcale więcej za to nie kupią. Ale tego pisowski motłoch nie rozumie.

 • komentarz.24

  Oceniono 13 razy 7

  Zaskoczenie???
  Polityka wszelkiej maści populistów (PIS, Biedroń, Zandberg) prowadzi Polskę prostą drogą najpierw do Grecji (ponad pół setki państwowych świadczeń!), a następnie do Wenezueli.
  Zaczyna się od powszechnej, w najczystszej postaci korupcji wyborczej, czyli kupowania głosów w wyborach za pieniądze. Najbardziej otwarcie wciskanej "kiełbasy wyborczej" i licytacji na przywileje: lepszy ten, kto daje więcej! Ciemny elektorat, ogłupiony propagandą i własną chciwością nie widzi, że dostaje pieniądze nie od państwa (które niczego nie ma), ani nie od polityków (którzy niczego nie dają), ale od całego, okradzionego społeczeństwa.
  To, że obsypanie elektoratu pieniędzmi kończy się najpierw inflacją, a później bankructwem państwa i całego społeczeństwa, oczywiście nikogo nie razi; ani rozdających, ani biorących. Ale rachunek za bankructwo państwa zostanie zapłacony przez całe społeczeństwo.
  Aby ochronić Polskę przed losem Grecji i Wenezueli, należy odblokować 3/4 biernego elektoratu prostym przekazem: jesteś okradany przez wszelkiej maści populistów, oraz przez przekupionych przez nich wyborców. Jeżeli nie chcesz być dalej okradany, jeżeli nie chcesz bankructwa Polski, idź na wybory i głosuj przeciwko wszystkim partiom, których jedynym programem jest rozdawanie ukradzionych Tobie pieniędzy!
  Idź na wybory i głosuj!

 • zofia.rydz

  Oceniono 9 razy 7

  Teraz sie ciesze, ze PiS wygral wybory, nie ma na kogo zwalic katastrofy ekonomicznej, jaką nam zgotował. To dopiero poczatek. Błamaz w kazdej dziedzinie zycia

 • skromne-zero

  Oceniono 7 razy 7

  Nasi kochani sejmici, by dostać się do sejmowego koryta, obiecali wszystko i wszystkim. Te wszystkie "+", trzynastki i podwyżki teraz trzeba ludziom wypłacać. Z pustej kasy...

 • matteo789

  Oceniono 9 razy 7

  Bedzie Wenezuela oj bedzie !

 • czechy11

  Oceniono 9 razy 7

  500 plus niedługo nie starczy niedługo nawet na paczkę zapałek 😂😂😊

 • czechy11

  Oceniono 7 razy 7

  Wyglada ma to, ze wyborcza łapówka 13 dla emeryta wypłacona w maju nie pokryje nawet 1/4 wzrostu energii😂😂😂

 • fctheduck

  Oceniono 7 razy 7

  Spokojnie, za chwilę Mateuszek wszystkim wytłumaczy, że inflacja to fajna rzecz, wszystko jest super i zgodnie z planem rządu PiS już za 3 lata wszyscy w Polsce będą milionerami. Suweren zleje się ze szczęścia. Zanim się zorientuje, że chleb będzie kosztował 2 tys., a mleko 3...

 • myciel66

  Oceniono 7 razy 7

  Rezultat rządzenia paranoików, nieudaczników, przestępców. czas na rozliczenie "dobrej zmiany". Oni nie zastali Polski w ruinie, a doprowadzili do ruiny. Łobuzy.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 9 razy 7

  Kochani proPISowscy Emeryci,
  taka inflacja to tyle ile bohaterski rząd da Wam w 2020 roku.
  A przejął władzę kiedy nawet nic nie dając dawał Wam ponad 10zł od każdego tysiąca/mc.
  A pożarliście już moją emeryturę i napoczęliście moich dzieci.
  O akcjach typu + nie wspomnę. Dla mnie to taki krzyżyk na drogę rozumowi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX