Bank Millennium przeprowadzi grupowe zwolnienia. Wskutek fuzji z Euro Bankiem pracę może stracić nawet 260 osób

Bank Millennium po fuzji z Euro Bankiem poinformował związki zawodowe o zwolnieniach grupowych. Pracę może stracić nawet do 260 osób.
Zobacz wideo

W połowie listopada miała miejsca fuzja Banku Millennium oraz Euro Banku. Pierwsza instytucja przejęła wszystkie placówki oraz pracowników i klientów Euro Banku. W ten sposób, po zakończeniu fuzji bank Millebnium stał się szóstym bankiem detalicznym w Polsce pod względem liczby klientów. Wtedy to pracownikom nie przekazano żadnych informacji dotyczących redukcji etatów. Kierownictwo poinformowało pracowników, że informacje na ten temat pojawią się na początku roku. Tak też się stało, bo jeszcze przed weekendem Solidarność zrzeszona w Banku Millennium przekazał informację, że zgłoszono zwolnienia grupowe.

2 stycznia 2020 r. Bank Millennium na podstawie art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników zawiadomił naszą organizację związkową o okolicznościach dotyczących zamierzonych zwolnień grupowych w okresie 1 lutego 2020 r. do 31 marca 2020 r. w ilości nie więcej niż 260 etatów w podziale na różne grupy zawodowe

- informuje w oficjalnym komunikacie związek zawodowy.

Bank Millenium planuje grupowe zwolnienia, negocjacje zaplanowana w terminach styczniowych

W związku ze zwolnieniami grupowi będą prowadzone oczywiście negocjacje. Termin pierwszych z nich wyznaczono na piątek 10 stycznia 2020 roku. Kolejne spotkania w tej sprawie odbywać się będą co tydzień, odpowiednio 17 oraz 24 stycznia. Biuro prasowe banku Millennium nie chce komentować całej sprawy. 

Więcej o: