Kursy walut 09.01 o godz. 7. Euro blisko rekordu taniości [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w czwartek 9 stycznia na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,23 zł, natomiast dolar 3,81 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,91 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 5 zł.

W środę 8 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania wszystkie główne waluty poszły w górę. Najmocniej dolar, który odbił się po spadku poniżej granicy 3,80 zł. Wzrost ceny funta spowodowała, że brytyjska waluta znalazła się powyżej poziomu 5 zł. 

Czwartkowy poranek przyniósł pewne zawirowania, gdyż powróciliśmy do trendu spadku wartości głównych walut. Na ten moment funt znów wyceniany jest poniżej granicy 5 zł. Najmocniej spadają kursy franka szwajcarskiego oraz euro (o ok. 0,30 proc.). Waluta europejska zbliża się do ostatniego rekordu taniości, kiedy to została wyceniana najniżej od 20 miesięcy. 

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - środa 08.01.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 9 stycznia 2020 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym?

Czwartek 9 stycznia nie obfituje w wydarzenia, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na kursy walut. Dla wartości funta istotne może okazać się przemówienie prezesa Bank of England, Marka Carneya. Na cenę dolara w niewielkim stopniu wpłynąć mogą natomiast dane dotyczące bezrobocia w Stanach Zjednoczonych. Jeśli chodzi o walutę amerykańską, to wpływ na nią mogą mieć wydarzenia geopolityczne i konflikt pomiędzy USA a Iranem. 

Więcej o: