Wkrótce utrudnienia i zamknięta autostrada A1. Wyburzone zostaną wiadukty

GDDKiA informuje, że od 9 stycznia zamkniętych będzie sześć wiaduktów na autostradzie A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. W ciągu kilku dni zostaną one wyburzone, a sama autostrada będzie zamknięta. Kierowcy powinni więc spodziewać się poważnych utrudnień.

Do wyburzenia sześć wiaduktów znajdujących się na odcinku węzeł Tuszyn - węzeł Piotrków Trybunalski Zachód dojdzie w weekend 18-19 stycznia. Wiązać się to będzie z czasowym wyłączeniem tego odcinka z ruchu. Od czwartku 9 stycznia zamknięte są natomiast wiadukty. GDDKiA informuje, jak poradzić sobie z utrudnieniami. 

Utrudnienia na A1. Wszystko przez wyburzenia wiaduktów 

Wyburzenia spowodowane są złym stanem technicznym wiaduktów oraz nieodpowiednim parametrom technicznym. Jak zapowiada wykonawca, w 2020 roku w ich miejsce postawione zostaną nowe wiadukty spełniające obecne normy. Przeznaczone do wyburzenia znajdują się na drogach lokalnych w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego:

  • Srock - Wodzinek,
  • Imielna - Sierosław,
  • Przydatki - Doły Brzeskie,
  • Papieże - Karlin,
  • Władysławów - Żychlin,
  • Bąkowiec - Polesie.

GDDKiA informuje, że okoliczni mieszkańcy mogą skorzystać z dróg: Dąbrówka - Mąkoszyn i Brzoza - Kamocin, na których funkcjonują przejazdy pod autostradą A1. 

Te wiadukty są przeznaczone do wyburzeniaTe wiadukty są przeznaczone do wyburzenia GDDKiA

Te wiadukty są przeznaczone do wyburzeniaTe wiadukty są przeznaczone do wyburzenia GDDKiA


Kierowcy mogą spodziewać się większych utrudnień podczas rozbiórki wiaduktów, gdyż od piątku 17 stycznia (ok. 16:00 - 17:00) do poniedziałku 20 stycznia (ok. 6:00 - 7:00) zamknięta będzie autostrada A1 na odcinku od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski Zachód. 

Kierującym przypominamy o konieczności bezwzględnego przestrzegania przepisów i stosowania się do ustawionego oznakowania. Należy pamiętać, że budowa opisywanego odcinka autostrady A1 odbywa się POD RUCHEM, co powoduje szereg komplikacji, niebezpieczeństw i jest ogromnym wyzwaniem zarówno dla wykonawcy, jak i kierowców. Warto przed planowaną podróżą przeanalizować możliwości przejazdu trasą alternatywną, gdzie nie ma ryzyka napotkania robót drogowych i utknięcia w zatorze samochodów.

- czytamy w komunikacie GDDKiA. 

Więcej o: