Tesla zamiast koni. Nietypowy Orszak Trzech Króli na Śląsku

Organizatorzy obchodów święta Trzech Króli w dzielnicy Rybnika, Chwałęcicach, zdecydowali się pójść z duchem czasu i postawić na rozwiązania ekologiczne, a zarazem nowoczesne. Dlatego też w orszaku nie było koni, a dwa samochody marki Tesla Model X.
Zobacz wideo

Jak podaje portal rybnik.com.pl, ks. Grzegorz Jagieł, proboszcz parafii św. Jana Nepomucena, stwierdził, że "w ten sposób chce pokazać ekologiczny wymiar podczas orszaku". Zastąpienie koni teslami to również reakcja na nieprzyjemne wydarzenia z ubiegłego roku, kiedy to podczas orszaku jedno ze zwierząt spłoszyło się i przewróciło króla. Istniało zagrożenie, że koń stratuje uczestników orszaku. 

- Wszystko robimy rękoma mieszkańców, rękoma naszych parafian. Teslami przyjechali ich właściciele, których poprosił ksiądz proboszcz po uzgodnieniu z osobami zaangażowanymi w organizację. Nasz chwałęcicki Orszak Trzech Króli nie korzysta z żadnych dotacji z kieszeni podatników, czyli z kasy państwa czy miasta - tłumaczył rybnickiemu portalowi radny Andrzej Sączek, który odpowiadał za organizację wydarzenia. 

Mimo nietypowych rozwiązań orszak cieszył się sporą popularnością, gdyż wzięło w nim udział ponad dwa tys. osób. Na uczestników obchodów czekały również inne atrakcje, takie jak kolędy grane przez górniczą orkiestrę czy poczęstunek dla dzieci

Tesla z coraz większymi sukcesami 

Produkowana od 2015 r. Tesla Model X to największe auto amerykańskiej marki - kosztuje ok. 400 tys. zł. Pojazd napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi umieszczonymi z przodu i z tyłu. 

W 2020 roku akcje Tesli wzrosły na amerykańskiej giełdzie o 12 proc. - spółka wyceniana jest obecnie na prawie 90 mld dol.

Więcej o:
Komentarze (67)
Tesla zamiast koni. Nietypowy Orszak Trzech Króli na Śląsku
Zaloguj się
 • nutka7.17

  Oceniono 21 razy 13

  Gusła, zabobony, czary mary, szeptuchy, znachorzy, jasnowidze, księżule w kolorowych szatkach, egzorcyści i wszechobecna głupota, tym obecnie zajmuje się i epatuje znaczna część społeczeństwa polskiego. Strach się bać co będzie dalej.

 • chateau.respawned

  Oceniono 19 razy 11

  Do niedawna wierni spierali się czy Jezus wolał mercedesa czy BMW.
  Trzej królowie pogodzili wszystkich - naturalnym wyborem jest tesla, najlepiej ta ze znakiem krzyża (czyli z iksem.)

 • wujekdolf

  Oceniono 12 razy 10

  każdy który tym darmozjadom daję "na tacę" niech wie że jest frajerem do kwadratu...

 • wredek123

  Oceniono 7 razy 7

  W tym kraju, religia uszkadza mózgi co najmniej jak u islamistów, a na pewno bardziej niż zanieczyszczone powietrze!

 • karinawojtek

  Oceniono 9 razy 7

  widzę, że wszystkie tesle należą do niejakiego ja stefana, a już najlepsi są górnicy przed nią idący, reprezentujący "rozwiązania ekologiczne i nowoczesne"

 • tumaxer

  Oceniono 8 razy 6

  Dwi Tesle! W jednej trzech króli, w drugiej, pozłacanej, ksiądz.

 • myszoptak

  Oceniono 10 razy 6

  Podobno te "krule" z PiS teraz jeżdżą pancernymi limuzynami.
  A dziewczyny w Kielcach z agencji towarzyskiej " puściły farbę".
  Będzie się działo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX