PIT za 2019 rok. Przypominamy, do kiedy należy złożyć zeznanie podatkowe

Wielkimi krokami zbliża się termin rozliczania PIT za 2019 roku. Większość podatników musi złożyć zeznanie podatkowe do końca kwietnia. Ten termin nie dotyczy jednak wszystkich.

Początek roku to okres rozliczeń z urzędem skarbowym. W 2020 roku nie zmienią się terminy składania zeznania podatkowych ani podstawowe zasady obliczeń. Przypominamy, do kiedy należy to zrobić i w jakich przypadkach terminy rozliczeń są inne. 

PIT za 2019 roku. Terminy składania rozliczeń podatkowych pozostają niezmienne

Zgodnie z obowiązującymi przepisami PIT należy złożyć do odpowiedniego urzędu skarbowego od 15 lutego do 15 kwietnia 2020 roku. Skarbówka ma 45 dni, aby wykonać zwrot nadpłaty podatku. Taki termin dotyczy osób składających następujące formularze:

  • PIT 37 (podatek od zysków pochodzących z umów o pracę, dzieło, zlecenie),
  • PIT 38 (podatek od zysków kapitałowych), 
  • PIT 36 (PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS),
  • PIT 39 (podatek przy zbyciu nieruchomości).

Inne terminy składania PIT-ów obowiązują osoby uzyskujące dochody z działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem bądź uzysykujące dochody z najmu bądź dzierżawy. PIT 28 i 28S rozliczyć należy od 15 lutego do 2 marca 2020 roku.

>>> Dowiedz się więcej: PIT 2020 a ulga na dziecko. Jak ją dostać? Ile przysługuje na dziecko?

Zobacz wideo

Twój e-PIT również od 15 lutego. Na czym polega? 

Wybrane formularze (PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38 można rozliczać drogą elektroniczną za pomocą e-PIT. Opcja ta cieszyła się w ubiegłym roku sporą popularnością. Jest to spore udogodnienie dla podatników, gdyż większość danych jest wprowadzanych automatycznie. Aby skorzystać z tego, należy posiadać Profil Zaufany. Można go założyć poprzez bankowość internetową bądź udać się do jednego z punktów potwierdzających. Ich pełną listę można znaleźć na stronie www.pz.gov.pl.

Więcej o: