Zelmer jednak nie zniknie z polskiego rynku. Firma zmienia właściciela

W maju 2019 r. BHS Group, od sześciu lat właściciel znanej, polskiej marki Zelmer, poinformował o zmianach strategii, skutkiem czego miało być jej zniknięcie z rynku sprzętu AGD. Marka jednak zostanie, ale zmieni się właściciel. Z rąk Niemców Zelmera przejmą Hiszpanie.

Zelmera sześć lat temu kupiła niemiecka firma BSH Group, właściciel trzynastu marek gospodarstwa domowego, m.in. takich jak Siemens, Bosch, czy Gaggenau. Zgodnie ze zmianą polityki rynkowej niemieckiej firmy, Zelmer miał zniknąć ze sklepowych półek. Jak jednak donosi Bankier.pl, tak się nie stanie, bo od 1 stycznia oficjalnie zmienił się jego właściciel. Zelmera zdecydowała się kupić hiszpańska firma B&B Trends z Barcelony.

Hiszpanie przejmują Zelmera

Serwis potwierdził, że dystrybuowaniem produktów Zelmera nadal będzie zajmować się firma Eurogama. Nowy właściciel zapewnił, że zapewni polskiej marce dalszą, niezakłóconą obecność na rynku AGD oraz będzie chciał wykorzystać jej historyczny charakter, a produkcja urządzeń nadal ma mieć miejsce w zakładach w Europie.

Zelmer powstał w 1937 r. z siedzibą w Rzeszowie. Początkowo firma zajmowała się produkcją urządzeń tokarskich i na potrzeby wojska. Produkcję urządzeń gospodarstwa domowego rozpoczęto w latach 50. XX wieku.

>>> Polscy podwodni robo-kamikaze. Wysadzają się na zawołanie

Zobacz wideo

B&B Trends z Hiszpanii to firma specjalizująca się w produkcji małego AGD. W fabrykach w Europie zatrudnia ponad 250 pracowników. Jej produkty - pod markami Daga, Di4 Racer - są sprzedawane w kilkudziesięciu krajach. Kupno Zelmera jest kolejnym przejęciem z rąk niemieckiej firmy BSH Group. W sierpniu 2018 r. Hiszpanie kupili od Niemców markę Ufesa oraz fabrykę w hiszpańskiej miejscowości Vitorii-Gasteiz.

Więcej o: