Zelmer jednak nie zniknie z polskiego rynku. Firma zmienia właściciela

W maju 2019 r. BHS Group, od sześciu lat właściciel znanej, polskiej marki Zelmer, poinformował o zmianach strategii, skutkiem czego miało być jej zniknięcie z rynku sprzętu AGD. Marka jednak zostanie, ale zmieni się właściciel. Z rąk Niemców Zelmera przejmą Hiszpanie.

Zelmera sześć lat temu kupiła niemiecka firma BSH Group, właściciel trzynastu marek gospodarstwa domowego, m.in. takich jak Siemens, Bosch, czy Gaggenau. Zgodnie ze zmianą polityki rynkowej niemieckiej firmy, Zelmer miał zniknąć ze sklepowych półek. Jak jednak donosi Bankier.pl, tak się nie stanie, bo od 1 stycznia oficjalnie zmienił się jego właściciel. Zelmera zdecydowała się kupić hiszpańska firma B&B Trends z Barcelony.

Hiszpanie przejmują Zelmera

Serwis potwierdził, że dystrybuowaniem produktów Zelmera nadal będzie zajmować się firma Eurogama. Nowy właściciel zapewnił, że zapewni polskiej marce dalszą, niezakłóconą obecność na rynku AGD oraz będzie chciał wykorzystać jej historyczny charakter, a produkcja urządzeń nadal ma mieć miejsce w zakładach w Europie.

Zelmer powstał w 1937 r. z siedzibą w Rzeszowie. Początkowo firma zajmowała się produkcją urządzeń tokarskich i na potrzeby wojska. Produkcję urządzeń gospodarstwa domowego rozpoczęto w latach 50. XX wieku.

>>> Polscy podwodni robo-kamikaze. Wysadzają się na zawołanie

Zobacz wideo

B&B Trends z Hiszpanii to firma specjalizująca się w produkcji małego AGD. W fabrykach w Europie zatrudnia ponad 250 pracowników. Jej produkty - pod markami Daga, Di4 Racer - są sprzedawane w kilkudziesięciu krajach. Kupno Zelmera jest kolejnym przejęciem z rąk niemieckiej firmy BSH Group. W sierpniu 2018 r. Hiszpanie kupili od Niemców markę Ufesa oraz fabrykę w hiszpańskiej miejscowości Vitorii-Gasteiz.

Więcej o:
Komentarze (59)
Zelmer jednak nie zniknie z polskiego rynku. Firma zmienia właściciela
Zaloguj się
 • ferdkiepski

  Oceniono 39 razy 33

  Minęło 5 lat ulgi inwestycyjnej to trzeba opchnąć zakład komus innemu. Za 5 lat Hiszpanie powtórzą ten numer, a polski fiskus będzie gnębił polskie firmy prywatne, bo zagraniczne mają naszego fiskusa w du...pie

 • moharp

  Oceniono 29 razy 23

  Bosch zniszczył Zelmera i wypluł. Teraz porządnej krajalnicy z Zelmera nie uświadczysz.

 • krytek-7

  Oceniono 27 razy 23

  Prawdziwy potentat w branzy.250 pracownikow zatrudnionych w Europie.

 • alibara

  Oceniono 25 razy 19

  Dlaczego rząd nie odkupi od "potężnej" firmy hiszpańskiej naszej perły? Są pieniądze na fundacje narodowe, a więcej dobrego dla promocji kraju zrobi właśnie taki Zelmer niż francuski jacht z połamanym masztem.

 • this.man

  Oceniono 19 razy 19

  Ten nowy ZELMER ze starym będzie miał wspólną tylko nazwę. I tylko tyle. A w ofercie będzie miał jakiś chiński badziew.

 • simian_raticus

  Oceniono 25 razy 17

  "B&B Trends z Hiszpanii to firma specjalizująca się w produkcji małego AGD. W fabrykach w Europie zatrudnia ponad 250 pracowników"
  ================================
  No to potęga jakaś. Wreszcie Zelmer rozwinie skrzydła.

 • brys47

  Oceniono 21 razy 15

  Krajalnica zelmera 24 lata, Noz w koncu by sie zepsula bo mi sue znudziła a ona gupia kroi i kroi. Maszynka do miesa tez , dokupilem przestawke do wyciskania sokow , krojenia salatek zeby szybciej padla bi przeca wstyd przed znajomymi ze mam zelmera a to cholerstwo odziala i dziala

 • Andrzej Garlicki

  Oceniono 13 razy 11

  W fabrykach w Europie zatrudnia 250 pracowników. To prawdziwy kolos. Miło, że kupuje malutkiego Zelmera.

 • amuzc

  Oceniono 10 razy 10

  Zelmer to chińszczyzna. Pracownicy polscy tylko przekładają kartony z produktami...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX