Kursy walut 14.01 o godz. 7. Funt najtańszy od dwóch miesięcy [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w wtorek 14 stycznia na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,23 zł, natomiast dolar 3,80 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,91 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 4,94 zł.

W poniedziałek 13 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania rekordowo w dół powędrowała wartość funta, który z spadł o 1,18 proc., czyli 6 gr. Inne waluty również straciły na wartości, co spowodowało, że euro oraz dolar zbliżyły się do rekordów taniości z ostatnich miesięcy. 

Wtorkowy poranek przyniósł pewnego uspokojenie na rynku po ostatnich dniach gwałtownych spadków. Na ten moment zauważalny jest trend lekkiego umacniania się złotego względem głównych walut. Najmocniej spada wartość dolara, który znajduje się poniżej granicy 3,80 zł. 

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 13.01.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 14 stycznia 2020 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut 13.01 o godz. 7. Główne waluty mocno w dół [kurs euro, dolara, funta, franka]

Zobacz wideo

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym?

Na wtorek 14 stycznia nie zaplanowano zbyt wielu zdarzeń, które w zauważalny sposób mogą zamieszać na rynku walutowym. Dla wartości dolara istotna może być publikacja bazowego wskaźnika CPI za grudzień, a także bilansu budżetu federalnego również za miniony miesiąc. Jeśli chodzi o euro, funta oraz franka szwajcarskiego nie przewidziano żadnych wydarzeń, które mogłyby wpłynąć w znaczący sposób na ich kursy. 

Więcej o: