Afera reprywatyzacyjna. CBA zatrzymało byłego warszawskiego urzędnika. Miał przyjąć łapówkę

Funkcjonariusze CBA zatrzymali kolejną osobę w związku z nieprawidłowościami dotyczącymi warszawskiej reprywatyzacji. W sprawie zatrzymany został stołeczny urzędnik.
Zobacz wideo

Centralne Biuro Antykorupcyjne wydało komunikat, w którym informuje o zatrzymaniu kolejnej osoby w związku z aferą reprywatyzacyjną. Funkcjonariusze warszawskiej delegatury zatrzymali byłego urzędnika Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

CBA zatrzymała byłego urzędnika w sprawie afery reprywatyzacyjnej

"Czynności mają związek z wczorajszymi zatrzymaniami innych osób w tej sprawie i dotyczą podejrzenia popełnienia przestępstwa przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej" - czytamy w komunikacie CBA.

Zatrzymany były urzędnik zostanie przewieziony do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Tam usłyszy zarzuty w tej sprawie.

Afera reprywatyzacyjna w Warszawie to ogół nieprawidłowości popełnianych przy zwracaniu nieruchomości po upadku Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Proces ich oddawania rozpoczął się w 1990 roku. Na podstawie dekretu Bieruta zwróconych zostało około 4157 nieruchomości. Z czasem na nieprawidłowości zaczęli zwracać uwagę politycy, środowiska lokatorskie i ruchy miejskie. W latach 1990-2016 liczba poszkodowanych w aferze reprywatyzacyjnej osób wyniosła około 40-55 tysięcy osób.

Więcej o: