Właściciel Pyszne.pl przejmuje Just Eat. Dzięki fuzji powstanie branżowy gigant

Takeaway.com, serwis będący właścicielem Pyszne.pl, kupuje Just Eat, firmę notowaną na brytyjskiej giełdzie. Dzięki temu ma powstać jedna z największych na świecie spółek zajmujących się dostawą jedzenia "na telefon".

Just Eat to platforma delivery bardzo popularna w Wielkiej Brytanii, a także we Francji, Kanadzie, czy Meksyku. Z kolei właściciel Pyszne.pl, serwis Takeaway.com, dominuje na rynku polskim, bułgarskim, niemieckim, holenderskim, czy austriackim. Fuzja obydwu przedsiębiorstw, jak donosi serwis branżowy Horeca Trends, ma poskutkować stworzeniem giganta branży delivery o globalnym zasięgu.

Z połączenia Takeaway.com i Just Eat powstanie największy na świecie (poza Chinami) serwis do zamawiania jedzenia online z silną pozycją lidera między innymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Kanadzie oraz w Polsce

- skomentował w rozmowie z portalem Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl.

>>> Kogo najbardziej dotknie wzrost cen? Eksperci komentują

Zobacz wideo

Klopsiki z Ikea teraz na wynos

Popularna w Polsce platforma służąca zamawianiu jedzenia na wynos Pyszne.pl wciąż szuka nowych narzędzi i nowych kontraktów, które pozwolą jej utrzymać dominującą na naszym rynku pozycję. W grudniu 2019 r. szwedzka Ikea poinformowała, że działalność rozpoczął jej w pełni samodzielny lokal gastronomiczny. Za dostawę słynnych klopsików odpowiedzialny będzie właśnie serwis Pyszne.pl. Jeśli pomysł przyjmie się, możemy spodziewać się kolejnych lokali z opcją jedzenia na dowóz.

Więcej o: