Kursy walut 16.01 o godz. 7. Euro i dolar wciąż na niskim poziomie [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w czwartek 16 stycznia na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,23 zł, natomiast dolar 3,80 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,94 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 4,95 zł.

W środę 15 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania zauważalny jest trend stabilizacji, gdyż euro, dolara oraz funt zanotowały iluzoryczne zmiany wartości. Nieznaczne w górę powędrowała wartość franka szwajcarskiego

Czwartkowy poranek również stoi pod znakiem stabilizacji. Euro oraz frank notują wzrost kursu o ok 0,10 proc., natomiast spadki na analogicznym poziomie notuje dolara. Z trendu stabilizacji wyłamuje się funt szterling, który wzrósł do poziomu 4,95 zł. 

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - środa 15.01.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 16 stycznia 2020 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut 15.01 o godz. 7. Euro najtańsze od ponad półtora roku [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym?

Na czwartek 16 stycznia zaplanowano kilka wydarzeń, którego mogą wpłynąć na kursy walut. Jeśli chodzi o dolara, to wpływ na jego wartość może mieć publikacja wskaźnika przemysłowego wg Fed oraz danych dotyczących sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Dla kursu euro istotne może być przemówienie prezesa EBC, Christine Lagarde'a oraz przedstawienie protokołu z posiedzenie EBC dot. polityki monetarnej.

Więcej o: