Ulga remontowa 2020. Liczysz na zwrot kosztów remontu? Czy w tym roku można je odliczyć?

Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych. Każdy podatnik może skorzystać z jakiejś ulgi podatkowej - po spełnieniu określonych warunków. Czy w 2020 roku można odliczyć koszty remontu?

Rozliczenie podatkowe za 2019 rok wprowadza parę zmian. W 2020 roku deklaracje podatkowe będą rozpatrywane dopiero od 15 lutego. Dokumenty można składać wcześniej, ale urząd rozpocznie ich procedowanie dopiero w połowie przyszłego miesiąca. Podatki można po raz kolejny rozliczyć przez internet na portalu Twój e-PIT. Żeby to zrobić, należy potwierdzić swoje dane, co można zrobić na dwa sposoby: przez Profil Zaufany lub korzystając z informacji z zeszłorocznej deklaracji.

Ulga podatkowa w 2020 roku. Czy można dostać zwrot kosztów za remont?

Jeszcze do 2013 roku można było odliczyć praktycznie wszystkie koszty materiałów, jakich użyliśmy przy remoncie. To jednak zmieniło się po wprowadzeniu ustawy z  27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Nowe zasady z licznymi obostrzeniami obowiązywały do końca 2018 roku. Od 2019 roku ulga podatkowa nie przysługuje już podatnikom, a więc także w 2020 roku nie można skorzystać z odliczenia kosztów remontu.

Co jeszcze warto wiedzieć o deklaracjach podatkowych za 2019 rok?

Więcej o: