Kursy walut 17.01 o godz. 7. Funt drożeje, a euro i dolar nadal dość tanie [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 17 stycznia na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,24 zł, natomiast dolar 3,81 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,94 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 4,98 zł.

W czwartek stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania w górę powędrowała wartość funta, franka szwajcarskiego oraz euro. Nieznacznie w dół spadł kurs dolara, co sprawiło, że amerykańska waluta znalazła się poniżej granicy 3,80 zł. 

Piątkowy poranek przyniósł trend podtrzymania wartości funta szterlinga, który zbliża się do granicy 5 zł. Po wczorajszych spadkach odbił się również dolar. Na ten moment stabilnie kształtuje się wartość franka oraz euro. 

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - czwartek 16.01.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

  • kurs euro: 4,2348 zł
  • kurs dolara: 3,7968 zł
  • kurs franka szwajcarskiego: 3,9421 zł
  • kurs funta szterlinga: 4,9562 zł

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 17 stycznia 2020 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut 16.01 o godz. 7. Euro i dolar wciąż na niskim poziomie [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym?

Piątek 17 stycznia zapowiada się jako stosunkowo ważny dzień na rynku walutowym. Dla wartości euro istotna może być publikacja wskaźnika CPI za grudzień dla Unii Europejskiej, natomiast jeśli chodzi o funta, to ważne będą dane dotyczące sprzedaży detalicznej. Na kurs dolara wpłynąć może kilka wydarzeń. Po pierwsze dane dotyczące zezwoleń na budowę oraz Liczby Miejsc Pracy Dzięki Turystyczne (JOLT) w Stanach Zjednoczonych. Ponadto, CFTC przedstawi pozycje spekulacyjne nt. ropy naftowej, surowców naturalnych oraz zboża. 

Więcej o: