Utrudnienia w ruchu na autostradzie A1. Droga zamknięta na weekend przez wyburzanie wiaduktów

W weekend 18-19 stycznia zamknięta będzie autostrada A1 na odcinku węzeł Tuszyn - węzeł Piotrków Trybunalski Zachód. W tych dniach wyburzonych zostanie sześć wiaduktów na tym fragmencie drogi.

Znajdujące się na drogach lokalnych wiadukty muszą zostać wyburzone z powodu złego stanu technicznego. Operator budowy zaznacza, że w ich miejsce powstaną nowe, spełniające wymagania techniczne jeszcze w 2020 roku. W poprzednim artykule informowaliśmy o tym, które wiadukty zostaną zniszczone

Zobacz wideo

Praca na A1. Od kiedy autostrad będzie zamknięta?

Wiadukty przeznaczone do wyburzenia zostały zamknięte kilka dni temu. Operacja usunięcia ich zostanie przeprowadzona w najbliższy weekend. Z tego powodu autostrada A1 na odcinku od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski Zachód zostanie zamknięta.

Pierwszych kilkudziesięciominutowych zatrzymań ruchu należy spodziewać się już w piątek 17 stycznia ok. godz. 16:00 - 17:00, podczas wprowadzania tymczasowej organizacji ruchu. Przewidywany czas przywrócenia ruchu na autostradzie to poniedziałek 20 stycznia ok. godz. 6:00 - 7:00.

- czytamy w komunikacie GDDKiA. 

Autostrada A1 zamknięta na weekend. Drogowcy informują, jak poradzić sobie z utrudnieniami. 

GDDKiA ostrzega, że prace na fragmencie autostrady A1 spowoduje poważne utrudnienia. Dlatego też radzi kierowcom planować trasę alternatywną, która omijać będzie problematyczny fragment drogi. Ponadto, drogowcy przygotowali dokładną instrukcję dla kierowców, jak skorzystać z objazdów. 

Osoby poruszające się od Łodzi w kierunku Katowic muszą:

  • na węźle Tuszyn zjechać z A1 na DK 12/91 i przez Srock jechać w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Na węźle Piotrków Trybunalski Północ zjechać w prawo na S8 i dojechać nią do autostrady A1 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód.

Kierowcy jadący od Katowic w stronę Łodzi powinni natomiast:

  • na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zjechać na drogę ekspresową S8 (kierunek Warszawa), dotrzeć do najbliższego węzła - Piotrków Trybunalski Północ, tam skręcić na DK 12/92 i dojechać nią do węzła Tuszyn, skąd można kontynuować podróż w kierunku Łodzi i Gdańska autostradą A1.

GDDKiA zaznacza, że weekendowa operacja to punkt zwrotny w budowie A1, który zakończy etap utrudnień dla okolicznych mieszkańców. 

Więcej o: