Sanok. Klienci do wtorku nie mogą wypłacić swoich pieniędzy. Powodem problemy finansowe banku

Sanok. Klienci Podkarpackiego Banku Spółdzielczego do wtorku 21 stycznia nie będą mieli dostępu do kont. Nie będą mogli wykonywać operacji bankowości internetowej ani płacić kartami płatniczymi. Powodem problemy finansowe banku, który przejdzie proces restrukturyzacji

Podkarpacki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Sanoku znalazł się w trudnej sytuacji finansowej. Bankowy Fundusz Gwarancyjny podjął decyzję o rozpoczęciu restrukturyzacji banku. Od 17 stycznia BFG przejął kontrolę nad instytucją finansową i wyznaczył administratora. Powodem tak drastycznej decyzji były przesłanki o tym, że bank może wkrótce ogłosić upadłość. Ponadto nie istniały przesłanki, aby PBS był w stanie odwrócić zagrożenie upadłością. 

Sanok. Klienci Podkarpackiego Banku Spółdzielczego bez dostępu do konta przez kilka dni

W restrukturyzację włączony będzie Bank Nowy BFG S.A., który będzie w całym procesie pełnić funkcję banku pomostowego. To do tej instytucji w najbliższy weekend zostaną przeniesione depozyty klientów indywidualnych czy mikrofirm. Klienci PBS mają zagwarantowane, że będą obsługiwani na tych samych zasadach. Ich oszczędności również są zabezpieczone w odpowiedni sposób. Sama operacja wiązać się będzie ze sporymi trudnościami dla klientów, poczynając od 17 stycznia aż do wtorku 21 stycznia

Obsługa klientów PBS, ze względu na techniczne wymogi związane z przeniesieniem działalności do Banku Nowego BFG S.A., zostaje czasowo zawieszona. Oznacza to przerwę techniczną w serwisach bankowości internetowej i mobilnej, oraz w oddziałach banku. Nie będą też działać karty i bankomaty PBS. Wznowienie obsługi klientów planowane jest na wtorek 21 stycznia 2020 r.

- czytamy w komunikacie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. 

Po tym terminie klienci banku PBS będą mogli korzystać ze wszystkich dotychczasowych usług. Odzyskają również dostęp do swoich oszczędnościach znajdujących się na kontach oraz kartach. Punkty obsługi klienta będą czynne w tych samych godzinach co wcześniej. 

Więcej o:
Komentarze (36)
Sanok. Klienci do wtorku nie mogą wypłacić swoich pieniędzy. Powodem problemy finansowe banku
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 28 razy 18

  Niech klienci zawierzą środki Matce Boskiej Pieniężnej, na Podkarpaciu nie takie cuda się zdarzają.

 • dublet

  Oceniono 21 razy 15

  Popieramy upadek tego banku, bo to bank niemiecki i rządzi tam makrela z tuskiem! Dziękuję za wszystko Rządowi i Partii, które ciężko pracują dla naszej socjalistycznej Ojczyzny, Polski!

 • tempa-dzida2

  Oceniono 18 razy 12

  Podkarpacki ... to dużo mówi.
  Chyba nie jest tak, że na kampanię za dużo wydał. Ten bank. Polski, a jakże. Może nawet "narodowy". Albo inaczej "dla części narodu" ...

 • tinley

  Oceniono 10 razy 8

  Glapinski wypycha ludzi z banków. Kłopoty bnanków spółdzielczych to głównie wynik ujemnych realnie stóp NBP. One mają niższe dochody odsetkowe, niżse marże, masę preferencyjnych, niedochodowych rolniczych kredytów preferencyjnych i klienta, który ciągle chce byc przy okienku co pociąga za sobą koszty funkcjonowania takiego banku.
  Niech Glapiński dalej dryluje nam oszczędności, bankom funduje obnizki stóp a rozłoży nam system bankowy. Już mamy dwa duże banki na granicy upadłości i kupę spółdzielczaków w tarapatach. Brawo. przez 20 lat budowano zdrowy system bankowy. przyszedł glapiński i nagle dwa banki upadają, spółdzielczaki w opałach, ludzie pierwszy raz od 20 lat w panice zabieraja kase z banków a ciulacze licza straty. byś zdechł w męczarniach łajzo

 • donmarek

  Oceniono 5 razy 5

  Podkarpacie! Bóg tak chciał.

 • dynia71

  Oceniono 5 razy 5

  Socjalizm. Ten Bank od lat kredytował widma, ludzie wyciągali kasę jak ze ściany i nikt nic nie oddawał. Naprodukowali obligacji i teraz się zawalił. ... oczywiście całość przejmie nowy bank, ale już nie będzie ściągał długów, coś jak w SKOK Wołomin, swoich się nie rusza. Zapłacą podatnicy i obligatariusze, bo bank ten naprodukował sporo obligacji.

 • adam3407

  Oceniono 6 razy 4

  We wtorek nie zostanie w tym banku złotówka na złotówce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX