Sanok. Klienci do wtorku nie mogą wypłacić swoich pieniędzy. Powodem problemy finansowe banku

Sanok. Klienci Podkarpackiego Banku Spółdzielczego do wtorku 21 stycznia nie będą mieli dostępu do kont. Nie będą mogli wykonywać operacji bankowości internetowej ani płacić kartami płatniczymi. Powodem problemy finansowe banku, który przejdzie proces restrukturyzacji

Podkarpacki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Sanoku znalazł się w trudnej sytuacji finansowej. Bankowy Fundusz Gwarancyjny podjął decyzję o rozpoczęciu restrukturyzacji banku. Od 17 stycznia BFG przejął kontrolę nad instytucją finansową i wyznaczył administratora. Powodem tak drastycznej decyzji były przesłanki o tym, że bank może wkrótce ogłosić upadłość. Ponadto nie istniały przesłanki, aby PBS był w stanie odwrócić zagrożenie upadłością. 

Sanok. Klienci Podkarpackiego Banku Spółdzielczego bez dostępu do konta przez kilka dni

W restrukturyzację włączony będzie Bank Nowy BFG S.A., który będzie w całym procesie pełnić funkcję banku pomostowego. To do tej instytucji w najbliższy weekend zostaną przeniesione depozyty klientów indywidualnych czy mikrofirm. Klienci PBS mają zagwarantowane, że będą obsługiwani na tych samych zasadach. Ich oszczędności również są zabezpieczone w odpowiedni sposób. Sama operacja wiązać się będzie ze sporymi trudnościami dla klientów, poczynając od 17 stycznia aż do wtorku 21 stycznia. 

Obsługa klientów PBS, ze względu na techniczne wymogi związane z przeniesieniem działalności do Banku Nowego BFG S.A., zostaje czasowo zawieszona. Oznacza to przerwę techniczną w serwisach bankowości internetowej i mobilnej, oraz w oddziałach banku. Nie będą też działać karty i bankomaty PBS. Wznowienie obsługi klientów planowane jest na wtorek 21 stycznia 2020 r.

- czytamy w komunikacie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. 

Po tym terminie klienci banku PBS będą mogli korzystać ze wszystkich dotychczasowych usług. Odzyskają również dostęp do swoich oszczędnościach znajdujących się na kontach oraz kartach. Punkty obsługi klienta będą czynne w tych samych godzinach co wcześniej. 

Więcej o: