Most na Południowej Obwodnicy Warszawy przejezdny we wrześniu? "Brakuje około metra"

Most łączący Wilanów z Wawrem, będący elementem Południowej Obwodnicy Warszawy, może być przejezdny już we wrześniu. Mieszkańcy stolicy zyskają nowe połączenie z autostradą A2.

>>> Zobacz także: Marszałek Senatu komentuje pomysł na nową inwestycję w Warszawie. "Wygląda jak otwieracz do piwa"

Zobacz wideo

Most na Południowej Obwodnicy Warszawy, łączący Wilanów z Wawrem, ma szansę być przejezdny jeszcze w tym roku - informuje Naszemiasto.pl.

Obie strony mostu zostaną połączone za około dwa tygodnie. W tej chwili brakuje nam około metra

- wyjaśnia w rozmowie z portalem Bartosz Sawicki, przedstawiciel tureckiej firmy Gulermak, wykonawcy sześciokilometrowego fragmentu trasy, której częścią jest 1,5 kilometrowy most. 

Inwestycja to część Południowej Obwodnicy Warszawy, drogi ekspresowej liczącej w sumie 18,5 km długości. Jak wyjaśnia serwis Metro, most powstaje na odcinku między węzłem Puławska a węzłem Lubelska.

Jej budowę nadzoruje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Prace rozpoczęły się w czerwcu 2017 roku. Wedle pierwotnych założeń miały zakończyć się do końca w sierpniu 2020. Władze Ursynowa alarmowały kilka miesięcy temu, że oddanie inwestycji może zostać opóźnione.

Południowa Obwodnica Warszawy - most przejezdny jeszcze w tym roku?

Możliwe jednak, że południowa nitka mostu zostanie częściowo oddana we wrześniu. Początkowo kierowcy mieliby do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Po pełnym uruchomieniu przeprawy po cztery.

Prace nad południową nitką mostu powinny zakończyć się planowo - czyli w sierpniu. Problemy z budową nitki południowej wywołane są podtopieniami.

Roboty związane z Obwodnicą obejmują nie tylko budowę nowego mostu na Wiśle ale i dwukilometrowego tunelu pod Ursynowem, estakady nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym i kilka węzłów. Południowa Obwodnica Warszawy będzie łączyć się z A2 - na zachodzie węzłem Konotopa, a na wschodzie budowanym węzłem Lubelska.

Więcej o: