Greta Thunberg z nieoczekiwaną wizytą w Polsce. Miała odwiedzić kopalnię węgla i Elektrownię Bełchatów

Jak podają lokalne media, Greta Thunberg miała odwiedzić Gdańsk, a także okolice kopalni węgla w Kleszczowie oraz Elektrowni Bełchatów. Wraz ze szwedzką aktywistką była też ekipa telewizyjna.

Wizyta Grety Thunberg w Polsce nie była nagłaśniana. Nie było też o niej wzmianki w mediach społecznościowych aktywistki, choć Szwedka informowała o ostatnich pobytach w Kenii, Hiszpanii czy w Niemczech. 17-latka widziana była w Gdańsku oraz Kleszczowie. Zwłaszcza wizyta w tym drugim miejscu jest intrygująca. 

Greta Thunberg w Kleszczowie. Powody odwiedzin nie są pewne 

Jak podaje lokalny serwis b24tv.pl, Greta Thunberg pojawiła się w Kleszczowie w woj. łódzkim, gdzie znajduje się kopalnia węgla brunatnego oraz Elektrownia Bełchatów. Na tarasie widokowym wraz z aktywistką pojawiła się ekipa telewizyjna. Według doniesień lokalnych mediów filmowcy nagrywali coś przez kilkanaście minut. Jak donosi nieoficjalnie Dziennik Łódzki, Szwedka zwróciła się z prośbą do PGE o możliwość nagrywania na terenie elektrowni. Państwowa spółka nie wyraziła jednak na to zgody. 

Zobacz wideo

-  Na miejscu obecny był patrol policji z Kleszczewa, którego rola ograniczała się do obserwacji, czy wszystko przebiega bez zakłóceń. Obecni byli też przedstawiciele bełchatowskiej kopalni - mówi natomiast polastnews.pl Iwona Kaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, potwierdzając doniesienia o pobycie Grety w tym miejscu. Szwedka była również widziała w Gdańsku, gdzie zjadała posiłek w wegańskiej restauracji. Pochwalili się tym w mediach społecznościowych właściciele lokalu. 

Greta Thunberg wypowie się na temat zmian klimatycznych w Davos 

We wtorek 21 stycznia rozpocznie się Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Szef WEF (World Economic Forum), Klaus Schwab zapowiedział, że motywem przewodnim tegorocznego spotkania będą zmiany klimatyczne, zapewniając przy tym, iż w szwajcarskiej miejscowości pojawi się Greta Thunberg, która skonfrontuje się Donaldem Trumpem

Więcej o:
Komentarze (302)
Greta Thunberg z nieoczekiwaną wizytą w Polsce. Miała odwiedzić kopalnię węgla i Elektrownię Bełchatów
Zaloguj się
 • beton44

  Oceniono 28 razy 14

  Coś nagrywali - pewnie skroploną parę wodną nad chłodniami kominowymi - i puszczą toto w Davos żeby pokazać jak dymi Elektrownia Bełchatów - ???

 • melmakianin

  Oceniono 30 razy 10

  To dziecko ma wieczne wakacje, czy ma indywidualny podróżniczy program nauczania?

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 52 razy 10

  >Miała odwiedzić kopalnię węgla i Elektrownię Bełchatów

  Czy to dziecko uczęszcza do szkoły?

 • snooka

  Oceniono 21 razy 9

  Greta Gollum zapewne przypłynęła łodzią wiosłową.

 • palo_ma1

  Oceniono 21 razy 9

  Czy Jędraszewski odprawił już egzorcyzmy?

 • saves

  Oceniono 39 razy 9

  A był tatuś od prowadzenia Tweetera i FB? A wracając zajrzy do nowo otwieranej elektrowni węglowej w Datteln? Czy to kolejny etap robienia z Polski największego emitenta CO2 w Europie? Tyle pytań bez odpowiedzi...

 • lemingoza123

  Oceniono 73 razy 9

  .....aż zadławiłem się sojowym late!
  Bidulka pewnie przypłynęła wpław, a z wybrzeża pieszo, po drodze żywiąc się korzonkami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX