Transport na krakowskie lotnisko będzie droższy. Koleje Małopolskie podnoszą ceny biletów

Koleje Małopolskie idą w ślad innych przewoźników, Przewozów Regionalnych i Kolei Mazowieckich. Już od 1 lutego będzie obowiązywał nocy cennik za przejazdy - także do stacji Kraków Lotnisko. Wszystkie bilety jednorazowe będą droższe średnio 10 proc. Nastąpi też integracja biletowa transportu regionalnego w województwie małopolskim.

Nowe ceny biletów oznaczają wyraźną podwyżkę. Wszystkie bilety jednorazowe będą droższe średnio o 10 proc. Z kolei większość biletów okresowych niezależnie od relacji pójdzie w górę o 10 zł. Zmiany cennika nie ominą ponadto ofert specjalnych. Jednocześnie także w lutym przewoźnik zapowiada pełną integrację biletową transportu regionalnego, gdzie operatorami są Koleje Mazowieckie i Polregio.

Od dnia 1 lutego br. zacznie obowiązywać nowy cennik biletów w transporcie kolejowym na obszarze województwa małopolskiego. Natomiast od dnia 17 lutego br. nastąpi pełna integracja biletowa w przewozach kolejowych organizowanych przez Samorząd województwa małopolskiego. Ujednolicone zostaną oferty biletowe dostępne w pociągach obsługiwanych przez Koleje Małopolskie i Polregio oraz wprowadzone zostaną nowe oferty specjalne - Bilety Małopolskie

- poinformowały Koleje Małopolskie.

>>> Porażające ceny prądu. Rząd obiecuje, a Polacy i tak zapłacą dużo więcej. Nie tylko w rachunkach

Zobacz wideo

Przykładowe ceny biletów po zmianie cennika, podane przez Koleje MałopolskiePrzykładowe ceny biletów po zmianie cennika, podane przez Koleje Małopolskie Koleje Małopolskie / https://malopolskiekoleje.pl/index.php/wydarzenia/85-2019/450

Nową ofertę zyskają np. osoby, które ukończyły 60 rok życia. Bez znaczenia będzie fakt, czy korzystają z pociągów obsługiwanych przez Polregio czy Koleje Małopolskie - za każdym razem zniżka na przejazd będzie identyczna - podał przewoźnik, który przewiduje także zniżki dla uczniów, studentów, grup turystycznych oraz osób regularnie podróżujących z rowerami.

Drożej na lotnisko w Krakowie

Podwyżka cen biletów kolejowych będzie dotyczyć także tych za przejazd na krakowskie lotnisko. Teraz, zamiast 9 zł jak dotychczas, za bilet z centrum stolicy Małopolski do stacji KrakówLotnisko zapłacimy 12 zł. Co ciekawe, Koleje Małopolskie - inaczej niż inni przewoźnicy, którzy podnieśli ceny biletów - nie tłumaczą podwyżki nowymi cenami prądu, czy wzrostem płacy minimalnej, ale z "związku z planowanym zwiększeniem częstotliwości kursowania pociągów" do krakowskiego portu lotniczego.

Więcej o: