Banki chcą więcej za kredyty hipoteczne. Marże najwyższe od 9 lat. Drożeją nie tylko mieszkania

Banki reagują na sytuację na rynku nieruchomości w sposób, który osoby marzący o zakupie mieszkania przyjmą z niezadowoleniem. Podnoszą marże - te są najwyższe od dziewięciu lat. Spirala wzrostu cen, nie tylko mieszkań, wydaje się jak na razie nie do zatrzymania. Co jeszcze może wydarzyć się na rynku? Na te pytania odpowiadają goście programu "Studio Biznes". Eksperci zaproszeni przez Łukasza Kijka wyjaśnią też dlaczego od połowy stycznia samochody hybrydowe stały się bardziej atrakcyjne. Nie zabraknie również naprawdę wyjątkowego samochodu.

Mieszkania w Polsce drożeją - wynika niezbicie z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS). Dla marzących o własnej nieruchomości tylko ten fakt może nie być najlepszą informacją. Kolejny pesymistyczny sygnał wysyłają banki. Chcą coraz więcej za kredyty hipoteczne - marże z tego tytułu są najwyższe od dziewięciu lat. Eksperci alarmują, że drożeją nie tylko mieszkania. Co zatem może jeszcze się wydarzyć na rynku? Na te pytania odpowiedzą goście programu "Studio Biznes" - Paweł Majtkowski, analityk finansowy i Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments. Osoby, które chciałyby zakupić nowe auto mogą liczyć z kolei na lepsze wiadomości. Od połowy stycznia samochody hybrydowe są bowiem objęte niższą akcyzą. Jej spadek jest spory - wynosi połowę. Czy samochody stanieją? Łukasz Kijek, redaktor naczelny Next Gazeta.pl, spyta o to Robert Mularczyka, PR Senior Managera Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe. W programie nie zabraknie stałych pozycji. Daniel Maikowski zaprezentuje wyjątkowy gadżet, a Tomasz Korniejew, redaktor naczelny moto.pl zaprezentuje nam wyjątkowy SUV. Przekonamy się jak sprawdza się pojazd ważący 1,2 tony.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (15)
Banki chcą więcej za kredyty hipoteczne. Marże najwyższe od 9 lat. Drożeją nie tylko mieszkania
Zaloguj się
 • druga_wieza

  Oceniono 7 razy 5

  Ojej. Trzeba pójść do sądu żeby ustalić ile ma kosztować kredyt i na jakich zasadach. Nie może być tak że firma sama decyduje jak prowadzić biznes. O tym powinien decydować klient.

 • marek.usc

  Oceniono 4 razy 4

  Bo banki wiedzą że kwia część kredytobiorców spłaca pożyczki 500 plus

 • junk92508

  Oceniono 10 razy 4

  Ktos musi zapłacić za cwaniaków-frankowiczów i niekomptencje banksterów....

 • elektronik_99

  Oceniono 3 razy 3

  Trwa nagonka na inwestowanie w nieruchomości, najlepiej jeszcze na kredyt. Do tego polityka stóp procentowych powoduje, że przeciętny posiadacz oszczędności w PL nawet nie bardzo ma możliwość zainwestować w coś innego. A tymczasem bez większego rozgłosu rozpoczęto budowę baz danych RCiWN o cenach nieruchomości, w listopadzie pojawiła się warstwa na geoportalu gdzie można już kilka powiatów przejrzeć. Bez powodu by tego nie wdrażali. Ciekawe kiedy pisowcy przyciśnięci brakiem kasy wprowadzą kataster lub dla niepoznaki jakoś inaczej nazwany podatek od wartości nieruchomości..

 • baby1

  Oceniono 5 razy 3

  Duża inflacja, to i oprocentowanie kredytu wysokie. Oprocentowanie depozytów niskie, bo nie bardzo jest w co sensownie inwestować. Niestety giełda, która powinna być doskonałym miejscem dla inwestycji, jest do bani, ponieważ największe spółki, to spółki skarbu państwa, a te muszą zarobić na PiS-ie zachcianki.

 • adam3407

  Oceniono 5 razy -3

  Ing - 4,09% rrso, w tym są opłaty na ubezpieczenia, z których można zrezygnować. Dramatu nie ma

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX