Domy we Włoszech znów do kupienia za 1 euro. Miasteczko Bisaccia oferuje 90 budynków

Wiele osób traktuje Włochy jako raj na ziemi. Z tego powodu oferty kupna domów za 1 euro w malowniczych miasteczkach cieszą się sporą popularnością. Tym razem 90 budynków wystawiło miasteczko Bisaccia położone w regionie Kampanii.

Oferty opuszczonych domów za 1 euro bardzo często pojawiły się w mediach w ostatnich miesiącach, gdyż w ten sposób włoskie miasteczka starają się walczyć z postępującym wyludnieniem. Najczęściej oferty dotyczą Sycylii, ale najnowszą ofertę przedstawiło miasteczko Bisaccia znajdujące się na południu Włoch w regionie Kampania.

Zobacz wideo

Domy we Włoszech znów do kupienia za 1 euro

Zgodnie z danymi z 2017 roku w Bisaccii mieszka niewiele ponad 3500 osób. Jak podaje CNN, władze miasta oferują 90 domów, które wymagają gruntownego remontu. W odróżnieniu od innych tego typu ofert rządzący nie oczekują od nabywców podania konkretnego terminu przeprowadzenia renowacji. Władze miasteczka są bardzo zdeterminowane, żeby zachęcić potencjalnych nabywców. Sama oferta jawi się jako bardzo interesująca, gdyż domy położone są w atrakcyjnej części miasta. 

Mamy tutaj do czynienia z bardzo szczególną sytuacją. Opuszczony [obszar] znajduje się w najstarszej części miasta. Opuszczone domy są skupione w tym samym miejscu wzdłuż jednej drogi. Niektóre z nich posiadają wspólne wejścia. Dlatego też zachęcamy rodziny, grupy przyjaciół oraz innych inwestorów, aby łączyli siły i kupowali więcej niż jeden domu. Dzięki temu tchną nowe życie w Bisaccię

- powiedział CNN wiceprezydent miasteczka, Francesco Tartaglia. 

Bisaccia znajduje się w centralnej części południowych Włoch, praktycznie pomiędzy oboma wybrzeżami. Położona jest w prowincji Avellino na granicy trzech regionów: Kampanii, Basilicaty i Apulii. Do Neapolu z Bisaccii jest 130 km, natomiast do innego dużego miast na południu Itali, Bari - 150 km. Zgodnie z legendą miasto miało powstać na zgliszczach mitologicznego starożytnego miasta Samulejów - Romulei.

Więcej o: