Wielka płyta podbija rynek. Mieszkania świetnie się sprzedają. "Tych metrów trzeba kupić relatywnie mało"

Mieszkania w betonowych blokach tak zwanej wielkiej płyty nie są już niemodnym reliktem minionej epoki. Polacy bardzo chętnie je kupują. - Wraz z tym,k rosną ceny, szczególnie w największych miastach, coraz więcej Polaków zwraca uwagę na ten najtańszy segment rynku - wyjaśnia Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments.

Są tanie - na pewno tańsze niż te na nowych osiedlach, i kompaktowe - nie trzeba kupować wielu metrów, by stać się właścicielem dwupokojowego mieszkania - tak Bartosz Turek z HRE Investments wyjaśnia popularność lokali z wielkiej płyty.

Wielka płyta coraz popularniejsza. Mieszkania schodzą na pniu

Podczas gdy ceny mieszkań w Polsce niemal bez przerwy rosną (choć w tym roku ten wzrost, według przewidywań ekspertów ma już być mniejszy), coraz chętniej zerkamy na osiedla z minionej epoki. Zainteresowanie jest tak duże, że w największych miastach oferty znikają błyskawicznie. Ale wielka płyta pociąga nie tylko szukających mieszkania dla siebie - zauważa analityk Paweł Majtkowski. Eksperci opowiadali o tym fenomenie w programie "Studio Biznes".

Więcej o: